Mağusa Limanı'nın yolları dökülüyor

banner37

Sorunlar yumağı haline dönen Gazimağusa Limanı’nda delik deşik olan yollar hem kötü bir görüntü yaratıyor, hem de bu yolu kullanan araçlara büyük zarar veriyor

Mağusa Limanı'nın yolları dökülüyor
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Yıllardır herhangi bir yatırım yapılmaması nedeniyle birçok alt yapı sorunu ile boğuşan Gazimağusa Limanı’nın, yıllardır yenilenmeyen, sadece yamalarla geçiştirilen yolları delik deşik hale geldi.

Hem sivil araçların hem de iş araçlarının yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Gazimağusa Limanı’nda kötü yollar bu araçlara zarar veriyor. Özellikle de ağır yüklerle liman içerisinde seyahat eden kamyonların, Gazimağusa Limanı’nın çukurlu yolları nedeniyle lastik ve makasları zarar görüyor.

Nizam: Limanda karmaşa var

banner134
ÖZKAM Kamyoncular Birliği Başkanı Hasan Nizam, Mağusa Limanı’na yük taşımak için onlarca kamyon girdiğini söyledi.

Hasan Nizam, ancak limanda yıllardır asfaltın yenilenmemesi nedeniyle açılan devasa çukurların araçlarına zarar verdiğini kaydetti.

İster istemez düşmek zorunda kaldıkları çukurlar nedeniyle kamyonlarının lastiklerinin ve makaslarının zarar gördüğünü ifade eden Nizam, daha önce de bu konuyu gündeme getirdiklerini ancak yolun yenilenmesi yerine sadece yamalandığını belirtti.

Hasan Nizam, yamaların da kısa sürede deforme olduğunu ve bu kez daha büyük çukur oluştuğunu dile getirdi.

Limanın içinin zaten düzenli olmadığına işaret eden Nizam, yolların da delik deşik olmasıyla limanda adeta bir karmaşa yaşandığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75