Mağusa’da “sıra dışı” bir çarşı

banner37

El emeği göz nuru ürünlerin satışının yanı sıra kahve ve tarot falları bakılıp, enerji çalışmalarının ve kına dövmelerinin yapıldığı Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı Mağusa’ya renk getirdi, ancak beklenen ilgiyi görmedi

banner87
Mağusa’da “sıra dışı” bir çarşı
banner90
banner8

“MEKANDAN ENERJİLER YÜKSELDİ”… Mağusa’da bir süredir cumartesi günleri eski Astro Market park yeri olarak bilinen alanda kurulan “Sanatçılar Çarşısı” dün de “Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı” olarak devam etti. Çarşıda el emeği göz nuru ürünlerin satışının yanı sıra tarot ile kahve falları bakıldı, enerji çalışmaları yapıldı.

Ceren ÖZBİL

   Mağusa’da bir süredir cumartesi günleri kurulan “Sanatçılar Çarşısı” dün de “Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı” olarak devam etti.

   Eski Astro Market olarak bilinen alandaki park yerine kurulan çarşıda el emeği göz nuru ürünlerin satışının yanı sıra, kahve ve tarot gibi fallar bakılıp, kınadan dövmeler de yapıldı.

   Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı her c0umartesi eski Astro Market park yeri olarak bilinen alanda kurulmaya devam edecek.

   Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı Organizatörü Müjde Şener, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şener, ne yazık ki halktan bekledikleri ilgiyi göremediklerini söyledi ve herkesi Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı’nı gelip görmeye davet etti.

Şener: Beklenen ilgi olmadı

   Sanatçılar Çarşısı Medyum Panayırı Organizatörü Müjde Şener, ilk başta “Sanatçılar Çarşısını” pazar akşamları yapmaya karar verdiklerini ancak pazar akşamları yaptıkları zaman halkın ilgisizliği ile karşı karşıya kaldıklarını anlattı. Şener şu şekilde konuştu:

   “Sanatçı açılımı tam olarak fark edilemediği için biz de kendimizi görünmez olarak değerlendirdik. Hatta çocuklarım bile bana “bizim önümüzde bir perde mi var, kimse bizi görmüyor” dedi. Nereye gitsek herkes dedi ki “burası uğursuzdur”, “burası lanetlidir”… Hep olumsuz eleştirilerle karşılaştık. Bir gün buradaki arkadaşlarla otururken “ne yapabiliriz” diye düşündük. Çünkü mekân çok güzel ve tam da Mağusa’nın merkezinde…    “İnsanların en neye ihtiyacı var”, “en çok nelerden hoşlanıyorlar” diye düşündük. Daha çok bilinmezliğe ilgi duyduklarını fark ettik. Bu bütün dünyada öyle… Dedik ki “eğer “Medyum Panayırı” adı altında sanatçılar çarşısı yaparsak daha çok ilgi çeker”… Bu bir deneyim oldu. Denemek açısından bunu yaptık.”

“Amacım insanların enerjisini yükseltmek”

   Şener, ilgi alanının enerjiler olduğunu söyledi ve mistik şeylere ilgisi olduğunu anlattı. Burada enerjinin yükselmesine ihtiyaç olduğu kanaatini getirdiklerini söyleyen Şener, amaçlarının burada mekânın enerjisini yükseltmek olduğunu belirtti. Müjde Şener şu şekilde konuştu:

   “Mekânın enerjisi derken Mağusa’nın enerjisini yükseltmek. Mağusa’nın enerjisi derken bireysel olarak insanların duygularına ruhuna dokunabilmeyi seçtik. Bu amaç için burada bizler üreten insanları bir araya getirdik. Ayrıca amacımız insanların bireysel olarak ruhsal, duygusal, zihinsel boşluklarını bir nebze olsun şifalandırmaktır. Küçük bir dokunuşla bin uyanış sağlamaktır. Hepimizin dünyaya gelirken bir misyonu vardır. Bir amaç içerisinde yaşam yolumuzu bulmaya çalışırız. Benim de misyonum dünyaya, ülkeye insanlarımıza dokunmaktır, şifalanmalarını sağlamaktır. Bilgilerimi paylaştıkça inanıyorum ki Mağusalılar ve Mağusa halkı değil sadece herkes bunu ileriki boyutlara taşıyacak ve zincirleme kişilere bilinçli bir şekilde kaliteli yaşamı elde edecekler.”

“Her cumartesi devam edecek”

   Her cumartesi Medyum Panayırı’nın devam edeceğini söyleyen Şener, “Cumartesi günleri halk için daha uygun bir gün olacağını düşündük” dedi.

   Şener ayrıca stant almak isteyenlerin de başvurabileceğini belirtti ve şu şekilde konuştu:

   “Normalde ücretli yapmayı planladık. Ücret 50 TL’dir. Çünkü buraya yatırdığımız bir meblağ vardır. İlk başlarda ücretsiz yapmayı düşündük. Kıstaslarımız üreten insanları bir araya toplamaktır. Evinde üreten, evine katkı saplamak isteyen kişileri bir araya getirmek hedefimizdir. Hepimiz burada bir şeyler yapıyoruz. Orada kalmasın. Bunun için böyle bir yeri uygun görüyoruz. Tam merkezdedir. Yerimiz çok güzel bir yerdedir, ulaşıma da çok kolaydır. Herkes buraya ulaşabilir, gelebilir. Amacımız halkı buraya çekmektir. Bu nedenle biz bu Medyum Panayırı’nı bir başlangıç olarak devam ettireceğiz. Daha sonraki zamanlarda da geniş açılarla bunu ilerleteceğiz. Talebimiz halkın gelip görmesindir. Davulun sesi herkese hoş gelebilir. Herkes bir yerde o enerji düşüklüğünden dolayı “yapmayım” deyip, erteleyebilir. Bunu yapmayın. Çünkü siz kendiniz için adım atın. Bu adımı attığınız zaman size fazlasının katlanarak gelebileceğine ben inandığım için yaptığım mesleğim gereği herkesin bunu kolaylıkla yapabileceğine inanıyorum ve bunu göstermeyi hedefliyorum. Çünkü o içimizdeki cevher bizler kendimizi o adımı attığımız zaman yüzeye çıkar.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75