banner6

Mağusa'da, tüm tomografi cihazları arızalandı

banner37

Gazimağusa’da hem devlette, hem de özel hastanelerdeki tomografi cihazları kısa süre arayla hizmet dışı kaldı; hastalar Lefkoşa’ya sevk edildi.

Mağusa'da, tüm tomografi cihazları arızalandı
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da hem devlet hastanesinde, hem de özel hastanelerdeki tomografi cihazları, kısa süre arayla arızalandı.

Tedavileri bu cihazdan çıkacak sonuçlarla yürütülmesi gereken onlarca hasta, geçen haftadan bu yana Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk ediliyor. Durumu ağır olan hastalar ambulanslarla Lefkoşa’ya taşınıyor.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bulunan tomografi cihazının tüpünün bittiği öğrenilirken, cihazın yeniden çalışması için Türkiye’den uzman bir ekibin geldiği öğrenildi.

banner134

Hasoğlan: “ Kimseyi mağdur etmiyoruz”

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Mustafa Hasoğlan, tomografi cihazlarının 4-5 yılda bir tüplerinin bittiğini söyledi.

Dr. Mustafa Hasoğlan, tomografi cihazlarının gerekli bakımlarını düzenli olarak yapmalarına rağmen tüpünün aniden bittiğini kaydetti.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tomografi cihazına ihtiyaç duyan hastaların Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiklerini anlatan Hasoğlan,  hiçbir hastayı mağdur etmediklerini bildirdi.

Dr. Mustafa Hasoğlan, hastanelerindeki tomografi cihazındaki arızayı giderebilmek için Türkiye’deki firma ile iletişime geçtiklerini, ekibin bugün cihazda gerekli incelemeyi yapacağını ve kısa süre içerisinde yeniden hizmet vermesinin sağlanacağını açıkladı.

Bu tip problemlerin her zaman ve her yerde yaşanabileceğine değinen Hasoğlan, bu olaydaki tek dezavantajın, devlet ve özeldeki tüm tomografi cihazlarının aynı zamanda arızalanmaları olduğunu belirtti.

Dr. Mustafa Hasoğlan, “Özel hastanelerde de aynı sıkıntı yaşanıyor. Tomografi ve MR cihazları tüp konusunda önceden sinyal vermiyor. Bizim yaşadığımız sorunun aynısı Mağusa’da faaliyet gösteren ve tomografi cihazı olan tüm özel hastanelerde de yaşanmaktadır. Çünkü tüpün ne zaman biteceği hesaplanabilir bir durum değildir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104