banner6

Mağusa’daki benzer bir hırsızlık olayıyla bağlantıları olabilir

banner37

Mağusa’daki benzer bir hırsızlık  olayıyla bağlantıları olabilir
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden dört gün arayla ikinci kez muhtelif boyutlardaki inşaat demirlerini sirkat ederken suçüstü tutuklanan S.D. ile S.B.’nin Mağusa’da işlenen benzer bir suçla bağlantısının araştırıldığı belirtildi ve tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı.

   Zanlılar, polisin 4 gün boyunca bölgede pusuya yatması sayesinde yakalanmıştı. Elde edinilen bilgilere göre, Oben Arhun’a ait inşaatın avlusunda bulunan inşaat demirlerinin bir kısmının 12 Mart’ta çalınmasını soruşturan polis, olayın faillerinin geriye kalan demirleri de almak için geleceği öngörüsüyle bölgede pusuya yatmıştı.    

   Suçüstü yakalanan ve suçlarını itiraf eden S.D. ve S.B.’nin aleyhine dün mahkemeden üçer gün ek tutukluluk emri alan polis, zanlıların Mağusa’da benzer bir meselede de faili olabileceklerini söyledi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, zanlı 1 S.D. ve zanlı 2 S.B.’nin 12 Mart 2022 tarihinde, Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden muhtelif boyutlardaki yaklaşık 600 TL değerindeki 8’lik inşaat demirlerini sirkat ettiklerini belirtti.

   Polis memuru Ozan Kuşak, zanlıların 16 Mart 2022 tarihinde, saat 19.00’da yine konu inşaatın avlusu içerisinden yaklaşık 400 kilo ağırlığında 3 bin 600 TL değerindeki inşaat demirlerini sirkat ettikleri esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarına vurgu yaptı.

   Zanlıların aynı gün gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiklerini ancak Mağusa’da işlenen benzer suçlarla bağlarının olup olmadığının araştırılması gerektiğini vurgulayan Kuşak, zanlıların aleyhine 3 gün daha tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110