Mağusa’daki olaylarla bağları araştırılacak

banner37

Freedom Gece Kulübü’nde meydana gelen hırsızlık olayının zanlısı olarak tutuklanan T.T., ve K.M.’nin başka bölgelerde de benzer suçlar işlediği düşünülüyor

Mağusa’daki olaylarla bağları araştırılacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’taki bir gece kulübünden alüminyum pencereler, banyo muslukları, dış kapı, iki adet yatak şiltesi ve tuvalet kapısının sirkat edilmesiyle ilgili tutuklanan iki kişi, 4 gün daha tutuklu kalacak.


Polis, iki zanlının Mağusa’da işlenen benzeri faili meçhul olaylarla bağlarının olup olmadığının araştırıldığını mahkemeye aktardı.


“Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan T.T., ve K.M., isimli iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgün Topkayalı’yı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Topkayalı, 2021 Mayıs ve Haziran ayları içerisinde Haspolat’ta A.P.’ye ait Freedom Gece Kulübü’nün avlusunda ve içerisinde bulunan alüminyum pencereler, banyo muslukları, dış kapı, iki adet yatak şiltesi ve tuvalet kapısının sirkat edildiğine vurgu yaptı.


banner134
Polis memuru Özgün Topkayalı, meseleyle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde bölgede görüldükleri tespit edilerek 22.06.21 tarihinde gözaltına alınan zanlıların çelişkili ifadeler verdiğine dikkat çekti.


Topkayalı, zanlı T.T.’nin konu yerden iki adet yatak şiltesi aldığını beyan ettiğini söyledi.


Topkayalı, iki zanlının Mağusa’da işlenen benzeri faili meçhul olaylarla bağlarının olup olmadığının araştırıldığını mahkemeye aktardı.


Meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Topkayalı, serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki etme olasılıkları bulunan zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75