banner6

Mahalle sakinleri: Helin, arkadaş kurbanı oldu

banner37

Mahalle sakinleri: Helin, arkadaş kurbanı oldu
banner99

Gazimağusa Meslek Lisesi’nde öğrenim gören Zehie Helin Reessur, annesiyle Gazimağusa suriçinde, Ahmet Latif Sokak’ta annesiyle birlikte yaşıyordu.
Ölüm haberiyle yıkılan annesi perişan oldu.
Anne,kendisini eve kapattı. Kimseyle görüşüp konuşmak istemediğini duyurdu.
Öldürülüp, bir inşaatta, intihar süsü verilip bırakılan genç kızın, yaşadığı mahallenin sakinleri ölüm haberiyle yıkıldı.

Mahalle sakinleri: Helin, arkadaş kurbanı oldu

Öldürülen Helin’in önceki akşam üzerine kadar evde, bir kız arkadaşıyla birlikte olduğu öğrenildi. Helin’in bir komşusu, “Tüm gün şarkı söyledi. TV açıktı. Şarkı çalıyordu. Evde bir de kız arkadaşı vardı. Onunla TV’deki şarkıya, arkadaşlarıyla eşlik etti. Mutluydu” dedi. İki yıldır komşuları olduğunu söyleyen adam, genç kızın kaldığı evden zaman zaman gürültü çıktığını, kulak verdiğinde ise annesiyle tartıştığını, bazı geceler de annesinin kızı sokağa attığını ileri sürdü.
Bir başka mahalle sakini ise, Helin’in bir süre önce evden kaçtığını, o günden sonra sessiz sakin olan Helin’in hırçınlaştığını, bambaşka bir kişiliğe büründüğünü gözlemlediğini kaydetti ve ekledi
 “Baba hiç yoktu. Yurt dışında olduğunu biliyoruz. Helin’i annesi tek başına büyüttü. Yemedi yedirdi, içmedi içirdi.
Helin’i her gün görürdüm. En son dün (önceki ) akşam üzeri gördüm. Şimdi yok. Çok üzgünüm. Parçalanmış bir ailenin evladı. Güçlükle ayakta duran annesinin bir tanesi. Çok üzüldük çok. Annesi Zişan’ın sağlık durumu iyi değildi. Anneannesi NKL Meydanı’nda kafe işletirdi. Zaman zaman orada onlara yardım ederdi. Bir müzik gurubunda şarkı söylerdi. İyi ve köy çok arkadaşı vardı. Kötü arkadaş çevresi aileye bu acıyı yaşattı. Ayrılmış anne babalar evlatlarına çok iyi bakmalı. Çocuklar muğlakta kalıyor. Akbabalar da kapıyor.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104