Mahkeme önünde arbede

banner37

Aralarında alacak verecek meselesi olduğu gerekçesiyle Yahya Cemiloğlu’nun ofisini basıp, kavga çıkaran Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu, teminat duruşmasının gerçekleştirilmesi amacıyla 3 gün daha tutuklu kalacak

banner87
Mahkeme önünde arbede
banner99

Ahmet VAMIK
Aralarında alacak verecek meselesi olduğu gerekçesiyle Yahya Cemiloğlu’nun ofisini basan ve çıkan kavga neticesinde Mahmut Cemiloğlu’nun burnunu kıran Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu, dün sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yahya Cemiloğlu’nun yakınları ve zanlı yakınları mahkeme çevresinde toplanınca Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Zanlılara hakaret edip, bağırıp çağıran ve polis barikatını aşarak mahkeme avlusuna girmeye çalışan iki kişi ise polisler tarafından gözaltına alındı.
 

Tutuklu yargılama talebine itiraz

Polis tarafından yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından teminat maksadıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu’nun avukatı, polisin tutuklu yargılama talebine itiraz edeceklerini ve tanık dinletmek istediklerini ancak tanıkların pazartesi günü hazır edilebileceği beyanında bulundu.

Zanlıların avukatının talebini kabul eden Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların teminat duruşmasında hazır olmalarını sağlamak maksadıyla 3 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Zanlılar mahkemeye geldi, ortalık karıştı

 

Yahya Cemiloğlu’nun yakınları ve zanlı yakınlarının sabah saatlerinde mahkeme çevresinde toplanması, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerini harekete geçirdi.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube, Adliye Şubesi ve Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli polis ekipleri Girne Kaza Mahkemesi çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, Trafik Şubesi’nde görevli polis ekipleriyse güvenlik önlemleri bakımından duruşma süresi boyunca Girne Kaza Mahkemesi önündeki yolu çift yönlü olarak trafik akışına kapattı.

Mahkeme önünde sabah saatlerinde toplanan müşteki yakınları zanlıların mahkemeye getirilmesi ile harekete geçti.
Zanlılara hakaret edip, bağırıp çağıran ve polis barikatını aşarak mahkeme avlusuna girmeye çalışan 41 yaşındaki Deniz Korkmaz ile 46 yaşındaki İsmail Korkmaz, polisler tarafından gözaltına alındı.
Mahkeme önünde taşkınlık yapan ve aleyhlerinde “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz Tavır Hareket” suçlamaları getirilen iki zanlının bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108