Mahkeme uyuşturucu suçunu affetmiyor

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 37 gram bonzai türü uyuşturucyla yakalanan Jeremiah Oluwatison Folorunso’yu 2 yıl, 22 gram bonzaiyle yakalanan Israel Nes Akwa’yı 1 yıl hapis cezasına çarptırdı, Emughedi Victor Imiete’yi ise denetimli serbestlikten faydalandırdı.

Mahkeme uyuşturucu suçunu affetmiyor
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ
Girne’de 37 gram bonzai türü uyuşturucuyla yakalanan zanlı Jeremiah Oluwatison Folorunso 2 yıl, 22 gram bonzai ile yakalanan Israel Nes Akwa 1 yıl, Emughedi Victor Imiete ise Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandı.

Narkotik polisi, Jeremiah Oluwatison Folorunso’nun Emughedi Victor Imiete’ye para karşılığı 15 gram uyuşturucu temin ettiğini belirlemişti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer, sanıkları kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhinde getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı. Sağer, uyuşturucu suçlarının ciddiyet ve yaygınlığına işaret edip, uyuşturucu suçlarının toplumu tehdit ettiğine vurgu yaptı.

Sağer, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, Jeremiah Oluwatison Folorunso’ya 2 yıl, Israel Nes Akwa’ya 1 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Sağer, uyuşturucu bağımlısı olan Emughedi Victor Imiete’nin ise bir yıl süreyle denetimli serbestlikten faydalanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER