banner6

Mahkemede geniş güvenlik önlemleri

banner37

Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebep olmaktan yargılanan ve 7 davadan suçlu bulunan Oya Göz hakkındaki karar saat 11:00’de Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklanıyor.

Mahkemede geniş güvenlik önlemleri
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa Mahkemesi’nde bugün merakla beklenen iki davanın kararı açıklanacak. Özellikle Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin bugünkü gündeminde ölümle sonuçlanan iki trafik kazası davasının bulunması polisin de olağanüstü tedbir almasına neden oldu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün, hem geçtiğimiz gün Cuma Mağusalı’nın ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili aleyhine getirilen 7 davadan da suçlu bulunan Oya Göz’ün cezası açıklanacak, hem de Değirmenlik Dağyolu’nda üç kişinin ölümü, 7 kişinin de ağır yaralanmasına sebep olan TIR şoförü Safa Güngör’ün davası görüşülmeye başlayacak. Her iki davada da yakınlarını kaybeden ailelerin tepki göstermesi ihtimaline karşı sıkı tedbirler alınacak.

Kazanın akabinde tutuklandığı günden beri her duruşmayı izleyen ve her seferinde de Oya Göz’e saldırmak isteyen Cuma Mağusalı’nın ailesi ve arkadaşları geçtiğimiz gün, sanığın suçlu bulunmasına sevinmiş ancak ceza takdirinin sonraya bırakılmasına tepki göstermişti. Oya Göz, bugün de güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarılacak.

Safa Güngör de mahkemeye çıkarılacak

Öte yandan bugün, Değirmenlik Dağyolu’nda üç kişinin hayatını kaybettiği, yedi kişinin ağır yaralandığı feci kazanın sanığı TIR şoförü Safa Güngör de Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzurunda olacak.

Güngör’e de acılı ailelerin tepkili olması nedeniyle polisin sorumluluğu daha da artacak.

Değirmenlik Dağyolu’nda üç kişinin ölümüne, 7 kişinin de ağır yaralanmasına neden olmakla suçlanan TIR şoförü Safa Güngör; servis şoförü Denktaş Mutluel, 17 yaşındaki İlayda Yeliz Öztürk ve 12 yaşındaki Sude Demirkıran’ın ölümüne neden olduğunu kabul etti ancak diğer suçlamaları kabul etmeyeceğini beyan etti. Bugün bu davanın duruşmasına başlanacak.

Uyuşturucu tacirlerinin kararları da bugün okunacak

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, bugün ayrıca uyuşturucu tacirliğinden yargılanan Kahraman Hüddamoğlu ve Şaban Adsız ile ilgili kararını da açıklayacak.

Kahraman Hüddamoğlu ve Şaban Adsız, Türkiye’den 14 Kasım’da 17 paket sigara içinde 214 gram 90 miligram ağırlığında uyuşturucu maddeyi ithal etmiş, satamadan yakalanmıştı.

Yine aynı heyet, geçtiğimiz Eylül ayında tasarrufunda 154 adet extacy, 796 miligram hintkeneviri ve 17 adet bütün, 4 adet yarım MDMA türü uyuşturucu hap bulunan Mustafa Kuni ile ilgili kararını da okuyacak.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, ayrıca, az miktarda uyuşturucu madde tasarrufu suçundan itham edilip, suçlarını kabul eden iki ayrı gencin kararını okuyacak.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde yaşanan gelişmeleri gün boyunca dakika dakika KIBRIS Gazetesi'nden takip edebileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104