Mahkemede pişman oldu

banner37

Kendisine emanet edilen 11 yaşındaki yeğenini taciz ederek cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan dayı B.H., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Mahkemede pişman oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

“ÇOCUK ARKADAŞINA ANLATTI”… Mahkemede şahadet veren polis, nisan ayı içerisinde dayısı tarafından taciz edilerek cinsel saldırıya uğrayan 11 yaşındaki kız çocuğunun yaşadıklarını mayıs ayı içerisinde 14 yaşındaki bir başka çocuğa anlatmasıyla olayın ortaya çıktığını belirtirken, söz hakkı alan zanlı B.H., ise “Pişmanım, özür dilerim” dedi. Mahkeme, ülkede yasal bağı olmayan zanlıyı yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdi.

Lefkoşa’da kendisine emanet edilen 11 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden dayısı B.H., cezaevine gönderildi.

Mahkemede söz alan zanlı B.H., “Pişmanım. Özür dilerim” dedi. 

“Çocuğun cinsel istismarı”, “Cinsel saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı B.H., dün teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı Fatma Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yemini şahadet veren Gencer, 2021 Nisan ayı içerisinde Lefkoşa’da zanlı B.H.’nin ikametgahı içerisinde akrabası olan aynı yerde sakin 11 yaşındaki kız çocuğuna “Cinsel saldırı” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarını işlediği gerekçesi ile hakkında şikâyet bulunduğuna vurgu yaptı.

“Çocuk, olayı bir başka çocuğa söyledi”

banner134
Polis memuru Ali Gencer, meselenin Mayıs 2021 tarihinde polise intikal etmesine müteakip zanlının tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Gencer, 11 yaşındaki çocuğun, yaşadıklarını 14 yaşındaki bir başka çocuğa söylemesiyle ortaya çıktığını mahkemeye aktardı.

Zanlının ülkemizde yasal statüsü olmadığına vurgu yapan Gencer, tutuklu yargılanmasını talep etti.

“Suçlar çok ciddi”

Yargıç Temay Sağer, “Çocuğun cinsel istismarı” suçunun 18 yaşından büyük bir kişi tarafından işlenmesinin yasada 6 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünün altını çizdi.

Sağer, “Cinsel saldırı” suçuna 3 yıla kadar hapis cezası öngörülürken, bu suçun bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu çocuğa karşı işlenmesinin suçu ağırlaştırdığını ve 4 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne işaret etti.

Sağer, hapislik cezalarından suçun ciddiyetinin açıklıkla görüldüğüne vurgu yaptı. Zanlıyı suça bağlayıcı şahadet olduğuna değinen Sağer, ülkemizde yasal bağı olmayan zanlının 3 ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75