banner6

Mahkemede pişman olduğunu söyledi

banner37

Lefkoşa’da kanunsuz oyuncak silah taşıma, sarhoşluk ve rahatsızlık suçuyla tutuklanan zanlı Esat Demir, mahkemeye çıkarıldı

Mahkemede pişman olduğunu söyledi
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da kanunsuz oyuncak silah taşıma, sarhoşluk ve rahatsızlık suçuyla tutuklanan zanlı Esat Demir, mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

“Kanunsuz oyuncak silah taşıma, sarhoşluk ve rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklan zanlı Esat Demir, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

 

Oyuncak silah taşıma, alkol ve gürültü suçlarında tutuklandı

Mahkemede yeminli şahadet veren Özgür Sunalp, huzurda bulunan zanlı Esat Demir’in kanunsuz oyuncak silah taşıma, sarhoşluk ve rahatsızlık suçlarında methaldar olduğunu söyledi.

Sunalp, zanlı Esat’ın 20 Ağustos tarihinde saat 01.45 raddelerinde Lefkoşa Surlariçi Lokmacı Kara Girişi Kapısı yakınlarında 400 promil alkol tesiri altında olduğu sırada yapılan aramada tasarrufunda Desert Eagle Pistol marka siyah renkli çakmak oyuncak tabancayı etraftan görülecek bir şekilde kanunsuz olarak taşıyıp yüksek sesle bağırmak suretiyle rahatsızlık verdiğini kaydetti.

Zanlı Demir’in suçüstü yakalanıp tutuklandığını anlatan Sunalp, oyuncak silahın emare olarak alındığını söyledi.

Sunalp, zanlının TC vatandaşı olduğunu, KKTC’de ailesiyle birlikte ikamet ettiğini ve herhangi yasal bir bağının bulunmadığını belirtti.

Zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ifade eden polis Sunalp, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, tahkikatın tamamlandığını, zanlının davaları görüşülünceye kadar KKTC dışına çıkışının yasaklanmasını, pasaport ve kimlik belgelerine el konulması ve KKTC’li muteber bir kefilin 10 bin TL’lik kefil senedi imzalaması karşılığında teminatla serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104