banner6

Makinist dükkânı tartışma konusu

banner37

Hamitköy’de 3 yıl önce mahalle arasında, ev bahçesinde açılan makinist dükkânı komşuların şikayet konusu olurken, işyeri sahibi her şeyinin yasal olduğunu söyledi.

Makinist dükkânı tartışma konusu
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Hamitköy Kamalı Sokak’ta bir ev bahçesinde üç yıldır faaliyet gösteren makinist dükkânı, şikâyet konusu oldu. Mahalle sakinlerinden Çiğdem Cücenler, komşusu Merkan Karalım’ın evinin bahçesinde açtığı makinist dükkânı nedeniyle, gürültü ve kokudan ne evinde oturabildiğini ne de dışarıya çıkabildiğini söyledi ve belediye ile Çevre Dairesi’nin bu soruna bir çare bulmasını istedi.

Söz konusu makinist dükkânının sahibi olan Merkan Karalım da, işyerini yasal bir şekilde açtığını belirtti ve şikâyetçi olan tek bir komşusu olduğunu söyleyerek “elinden geleni yapsın” dedi.

“Taşınması için iki ay süre tanınmıştı”

Çiğdem Cücen, daha önce yaptıkları şikâyetten sonra, dükkânın iki kez belediye tarafından mühürlendiğini ve taşınması için iki ay süre tanındığını ancak, aradan iki ay geçmesine rağmen dükkânın tekrardan açıldığını ifade etti.

Parkinson hastası olduğunu ve tamir edilen araçlardan gelen gürültü ve kokudan dolayı rahatsız olduğunu anlatan Cücen, konuyu Çevre Dairesi’ne şikâyet ettiğini belirtti.

Pis koku ve gürültünün yanı sıra, araçlarını tamir için dükkânına getiren müşterilerin bakışlarından da rahatsızlık duyduğunu belirten Cücen, sabahları kapısının önüne rahatça çıkamadığını dile getirdi.

Rahatsızlığından dolayı koku ve gürültüyü kaldıramadığını ifade eden Cücen, belediyenin ve Çevre Dairesi’nin bu konuya çözüm bulmasını istedi.

“Tek kişinin şikâyetini kimse dikkate almaz”

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız dükkân sahibi Merkan Karalım ise, dükkânın bütün evraklarının tam olduğunu, daha önce kapatılan dükkânını yasal yollarla tekrardan açtığını söyledi.

Karalım, “Tek bir kişi şikâyet etse de etmese de hiçbir şey olmaz. Herkesin şikâyet etmesi lazım, tek taraflı kimseyi dikkate almazlar. Ellerinden geleni yapmaya devam etsinler” dedi.

Karalım, belediyenin kendisine verdiği süre içerisinde gerekli tüm işlemleri tamamlandığını ve izinlerin alınmasının ardından dükkânının yasal yollarla yeniden açıldığını belirtti.

Yaptığı her işlemin yasal çerçeveye uygun olduğunu vurgulayan Karalım, bazı vatandaşların yasaları çarpıtmaya çalıştığını ifade etti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110