Maksadı öldürmekti!

banner37

“Katle Teşebbüs” suçlamasıyla Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan Oktay Şölen., akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia etti. Polis ise, zanlının A.K.’yi öldürmek istediğine yönelik beyanda bulunduğunu vurguladı

banner87
Maksadı öldürmekti!
banner99

Ahmet VAMIK

Ozanköy’de önceki gün adeta terör estirerek ortalığı birbirine katan, kurşunlama olayı zanlısı Oktay Şölen, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Geçmişte gönül ilişkisi olduğu A.K. isimli kadının kendisini polise şikayet etmesine sinirlendiği gerekçesiyle, Ozanköy’de faaliyet gösteren ve işletmeciliğini A.K.’nin yaptığı “Tim’s Cafe Bar” isimli iş yerini basan 46 yaşındaki zanlı Oktay Şölen, eski sevgilisi A.K.’yi öldürmek maksadıyla tasarrufunda kanunsuz olarak bulunan tabancayla söz konusu iş yerine kurşun yağdırdı.

Yapılan ilk sorgulamada zanlının söz konusu kanunsuz tabancayı nereden bulduğuna dair bir beyanda bulunmadığını açıklayan polis, 3 adet farklı ve çelişkili ifade veren zanlı Oktay Şölen’in ifadelerinden birinde A.K.’yi öldürmek istediğine yönelik beyanda bulunduğunu vurguladı.

“Katle Teşebbüs” suçlamasıyla gözaltına alınarak Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan Oktay Şölen akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia etti. Yargıç ise zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri verdi.

5 adet boş mermi kovanı bulundu

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Üzeyir Kürşat Koçer’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Oktay Şölen’in “Katle Teşebbüs”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarruf, Taşıma ve Ateş Etme” ve “Kasti Hasar” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis çavuşu Üzeyir Kürşat Koçer, 18 Haziran günü saat 19.00 sıralarında geçmişte gönül ilişkisi olduğu A.K. isimli kadının işletmeciliğini yaptığı “Tim’s Cafe Bar” isimli iş yerine giden zanlının söz konusu iş yerine önce aracı ile ardından da sopa ile vurarak hasara uğrattıktan sonra tasarrufunda kanunsuz olarak bulunan 7.65 mm çapındaki tabanca ile A.K.’nin ve yanında bulunan iki şahsın üzerine doğru 5 el ateş ettiğini ifade etti.

Zanlının olay yerinde, tasarrufundaki kanunsuz tabanca ile birlikte yakalandığını belirten Üzeyir Koçer, olay yerinde yapılan incelemelerde 5 adet 7.65 mm çapında boş mermi kovanı bulunduğunu da dile getirdi.

Tabancanın kaynağı araştırılacak

Yapılan ilk sorgulamada zanlının akli dengesinin yerinde olmadığına dair beyanda bulunduğunu fakat söz konusu kanunsuz tabancayı nereden bulduğuna dair bir beyanda bulunmadığını açıklayan polis çavuşu Üzeyir Koçer, 3 adet farklı ve çelişkili ifade veren zanlı Oktay Şölen’in ifadelerinden birinde A.K.’yi öldürmek istediğine yönelik beyanda bulunduğunu da vurguladı.

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu, olayda kullanılan tabancayla ilgili araştırma yapılması gerektiğini belirten polis çavuşu Üzeyir Kürşat Koçer, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlı Oktay Şölen’in 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Sinir hastası olduğunu iddia etti

Mahkemede söz alan zanlı Oktay Şölen, sinir hastası olduğunu iddia ederek; “tedavi görüyorum, ağır ilaçlar kullanıyorum, bu nedenle hastaneye gitmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Olay nasıl gerçekleşti?

Ozanköy'de, 17 Haziran günü, kendisini polise şikayet ettiği gerekçesiyle A. K. isimli kadının işletmesini yaptığı ‘Tim’s Cafe Bar’ isimli işyerine giden 46 yaşındaki zanlı Oktay Şölen, terör estirdi.

Zanlı önce aracıyla, daha sonra da aracından çıkardığı sopayla mekana zarar verdi. Söz konusu iş yerinin yanında bulunan başka bir iş yerinin camlarına da taşla vurarak hasara uğrattı. Hızını alamayan şahıs, elindeki sopayla iki araca da hasar verdi.

Olay yerinden ayrılıp bir süre sonra geri gelen zanlı, bu kez de yanında getirdiği silahla defalarca işyeri ile çevreye ateş açtı.

Mermisi biten zanlı, bölge sakinlerinin de yardımıyla polis tarafından kıskıvrak yakalanırken, olay anı, bölgedeki kameralara saniye saniye yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108