Maliye Bakanı Oğuz Ankara’da TC Hazine Ve Maliye Bakanı Elvan, Ticaret Bakanı Pekcan ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü

banner37

Maliye Bakanı Oğuz Ankara’da TC Hazine Ve Maliye Bakanı Elvan, Ticaret Bakanı Pekcan ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü
banner8

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Ankara temasları çerçevesinde, TC Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TC Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TC Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir araya geldi.

Maliye Bakanlığından verilen bilgiye göre, ilk olarak mevkidaşı TC Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından kabul edilen Maliye Bakanı Oğuz, ardından TC Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TC Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir araya geldi.

Oğuz’un TC Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a gerçekleştirdiği ziyarette, Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi konuları ele alınarak, ortak işbirliği detayları görüşüldü.

Görüşmede ayrıca KKTC - TC arasında imzalanan Mali ve İktisadi İşbirliği Protokol programının uygulanma süreci ile ilgili detaylar konuşuldu.

Bakan Oğuz daha sonra TC Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya geldi. Görüşmede KKTC’de uzun süreden beri üzerinde çalışmalar yürütülen ve artık sonuna gelinen Gümrük Otomasyon Sistemi hakkında konuşuldu, iki ülke arasında yardımlaşma ve işbirliği konuları ele alındı.

banner134
Bakan Oğuz’un TC Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmede ise, iki ülke arasında bankacılık sistemindeki karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi konuları ele alındı.

KKTC’deki kredi maliyetlerinin nasıl daha fazla aşağıya indirilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

OKTAY İLE DE GÖRÜŞÜYOR
 

Maliye Bakanı Oğuz’un, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşeceği belirtildi.

Bakan Oğuz’a ziyaretlerinde, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli, Maliye Bakanlığı Genel Koordinatörü Özdemir Kalkanlı ile Özel Kalem Müdürü Hasan İşlek eşlik ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75