“Malpas’ta sıkı karantina önlemleri var”

banner37

Malpas Hotel’de karantinaya alınan 182 kişi, oteldeki koşullardan memnun olduklarını belirtirken, otel yönetimi de ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı

banner87
“Malpas’ta sıkı karantina önlemleri var”
banner90
banner8

OKTAR: EŞYALAR DEZENFEKTE EDİLİYOR… Malpas Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Murat Oktar, personelin kendi çalışma alanları dışına çıkmadığını ve eldiven, maske kullanımının zorunlu olduğunu söyleyerek, karantinadaki şahısların kişisel eşyalarının kesinlikle odalardan çıkmadığını, aileler tarafından getirilen eşyaların ise güvenlik kapısında dezenfekte edilerek, bellboylar aracılığıyla kişilere ulaştırdığını vurguladı.

ÇİZER: ODADAN ÇIKMAK YASAK… Malpas Hotel’de üç gündür karantinada olan Pembe Çizer, otelde kesinlikle temasa ve odalardan çıkmaya izin verilmediğini vurgulayarak, sağlık ekiplerinin her gün mutlaka bir kez telefonla arayıp “nasılsınız” diye sorduklarını, yemeklerin ise odanın dışındaki küçük bir masanın üzerine bırakıldığını belirtti.

Eniz ORAKCIOĞLU

Koronavirüs nedeniyle karantina altına alınan ve Malpas Otel'de kalan kişilerden mesajlar gelmeye devam ediyor.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan ve üç gün Türkiye’de kaldıktan sonra ülkeye dönen KKTC vatandaşı Pembe Çizer, hükümet tarafından alınan kararın doğru ama geç kalınmış bir karar olduğunu belirterek, Malpas Hotel’in kendilerini iyi ağırladığını, yiyecekten tutun temizliğe kadar her şeye dikkat ettiklerini kaydetti.

Çizer, otelde kesinlikle temasa ve odalardan çıkmaya izin verilmediğini vurgulayarak, sağlık ekiplerinin her gün mutlaka bir kez telefonla arayıp “nasılsınız” diye sorduklarını, yemeklerin ise odanın dışındaki küçük bir masanın üzerine bırakıldığını ifade etti..

Malpas Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Murat Oktar da, karantinada olan kişilerin kişisel eşyalarının kesinlikle odalardan çıkmadığını kaydederek, aileler tarafından getirilen eşyaların ise kapısına bırakıldığını, orada dezenfekte edilerek, bellboylar aracılığıyla odalarında kalan kişilere ulaştırdığını vurguladı.

Oktar: 182 kişi Malpas Hotel’de karantinada

Malpas Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Murat Oktar, şu an personel, hemşireler ve polis mensupları ile birlikte karantinada olan kişi sayısının 182 olduğunu belirtti.

Oktar, kişilerin birbirleri ile temasları olmadığını vurgulayarak, otelde çalışan personelin bile kendi alanlarından kesinlikle ayrılamadığını, lobide çalışanın sadece lobide kaldığını söyledi.

Hijyene önem verdiklerini anlatan Oktar, temizliğin her gün yapıldığını ve çalışanların mutlaka maske ve eldiven kullandıklarını belirtti.

“Kişisel eşyalar odalardan çıkmıyor”

Oktar, karantinada olan kişilerin kişisel eşyalarının kesinlikle odalardan çıkmadığını kaydederek, yemekler ve içeceklerin özel kapların içerisinde odalara servis edildiğinin altını çizdi. Oktar, tüm odalarda çay ve kahve yapmak için malzemelerin de bulunduğunu kaydetti.

“Dıştan gelen eşyalar dezenfekte ediliyor”

Oktar, Malpas Hotel’de karantinada bulunan kişilerin ailelerinin ulaştırmak istedikleri eşyalara bir kısıtlama getirmediklerini söyleyerek, getirilenlerin güvenlik kapısına bırakıldığını, orada dezenfekte edilerek, bellboylar aracılığıyla odalarında kalan kişilere ulaştırdığını vurguladı.

Oktar, Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği hemşirelerin ise sürekli gerekli kontrolleri yaptığını sözlerine ekledi.

Çizer: Toplum sağlığı için olması gereken bu

Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptıktan sonra Malpas Hotel’de 14 günlüğüne karantinaya alınan KKTC vatandaşı Pembe Çizer de bu kişilerden sadece biri.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Çizer, üç gün Türkiye’de kaldıktan sonra adaya döndüğünü ve havalimanından alınarak Malpas Hotel’e götürüldüğünü anlattı.

Çizer, Malpas Hotel’de karantinada olmaktan mutlu olduğunu ve toplum sağlığı için olması gerekenin de bu olduğunu söyleyerek, önlem amaçlı otelde bulunduğunu ve 14 günlük süre dolana kadar orada kalacağını kaydetti.

“Sağlık ekipleri her gün arayıp ‘nasılsınız’ diye soruyor”

Çizer, otelde herhangi bir sağlık kontrolünün yapılmadığını, sadece günde bir kez sağlık ekipleri tarafından aranarak “nasılsınız” diye sorduklarını vurguladı. Çizer, sağlık ekipleri dahil otelde herhangi bir yakın temas da bulunulmadığının altını çizerek, sadece uçaktan indikten sonra ateşlerinin ölçüldüğünü ifade etti.

“Yemekler kapı dışında küçük bir masaya bırakılıyor”

Yiyecekler bırakılırken de temastan kaçınıldığını anlatan Çizer, odaların önüne bir küçük masa konulduğunu ve yemeklerin o masa üzerine bırakıldığını vurguladı. Çizer, sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün yiyecek verildiğini ve yemeklerin güzel ve doyurucu olduğunu belirterek, oda kapılarının da sadece yemek gelince açıldığını söyledi.

“Odadan çıkma izni yok”

Çizer, otelde kalan kişilerin birbirleri ile temasları olmadığını, en son uçaktan inerken yolcuların diğerleri ile görüştüğünün altını çizerek, odalardan çıkma izninin kesinlikle olmadığına dikkat çekti.

Çizer, herkesin balkından balkona merhabalaştığını vurgulayarak, vakit geçirmek için televizyon izlediklerini, arada balkona çıktıklarını söyledi. Çizer, 14 günün bu şekilde zor geçeceğini ama bu zor sürecin bir şekilde biteceğini kaydetti.

“Geç kalınmış bir karar”

Hükümetin aldığı önlemler içerisinde yurt dışından gelenlerin 14 gün süre karantinaya alınması kararını yerinde bulduğunu ama geç kalınmış bir karar olduğunu vurgulayan Çizer, ülkede ve dünyada yaşanan bu sorunun biran önce bitmesini ve her şeyin normale dönmesini diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75