Malzeme yok, ehliyet de yok

banner37

Merkez ve bölgelerde ‘kart yokluğu’ nedeniyle ehliyet basılamazken, Ulaştırma ve Maliye Bakanlıkları ise topu birbirine attı

Malzeme yok, ehliyet de yok
banner90
banner99

“MALZEME PARASI YOK”…Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, Sürüş Ehliyetleri Dairesi’nin merkezde ve ilçelerde sürüş ve öğrenci ehliyetlerini basamadığını doğrulayarak, “Sürüş ehliyetlerinin basıldığı plastik malzeme, Maliye Bakanlığı’ndan para gelmediği için alınamıyor. Dolayısıyla ehliyetler de basılamıyor” dedi.

“HER ŞEYE PARA BULUYORLAR”… Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ise, ‘Maliye Bakanlığı para göndermediği için kartların basıldığı plastik malzeme alınamıyor’ iddiasına, “Her şeye para bulan, hatta 45 milyon TL’yi bir kalemde çıkaran bakanlık, plastik malzemeye mi para bulamıyormuş?” sözleriyle yanıt verdi.

Ali ÇATAL

Sürüş Ehliyetleri Dairesi’nin, merkez de dahil olmak üzere bütün bölgelerde ehliyet basamaması vatandaşların tepkisini çekerken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkilileriyse topu birbirlerine attı.

‘Ehliyet basımının durdurulduğu’ iddiasıyla tepkilerini dile getiren vatandaşlar, mağdur edildiklerini savunarak gazetemize ulaşırken; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, Maliye Bakanlığı’nın para göndermediği için malzemenin alınamadığını savundu, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ise “Her şeye para bulan Bayındırlık Bakanlığı, plastik alacak parayı mı bulamıyor?” diye yanıt verdi.

“Sorunun muhatabı Maliye Bakanlığı”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, bir süredir ehliyetlerin basılamadığını doğrulayarak, sorunun muhatabının Maliye Bakanlığı olduğuna işaret etti.

“Sürüş ehliyetlerinin basıldığı plastik malzeme, Maliye Bakanlığı’ndan para gelmediği için alınamıyor. Dolayısıyla ehliyetler de basılamıyor” diyen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, kamuoyunda gündeme gelen pembe kartlar için ise henüz ihaleye çıkılmadığını söyledi.

Amcaoğlu: Sorunun muhatabı Ulaştırma Bakanlığı

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ise “Böyle bir sorunun olduğunu şimdi sizden öğrendim” diyerek, maddi eksiklik nedeniyle ülkede sürüş ve öğrenci ehliyetlerinin basılamadığını bilmediğini söyledi.

“Sorunuzun muhatabı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’dır” diyen Amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın “Sorunuzun muhatabı Maliye Bakanlığı’dır” sözleri ve ‘Maliye Bakanlığı para göndermediği için kartların basıldığı plastik malzemenin alınamadığı’ iddialarına da yanıt vererek, “Her şeye para bulan, hatta 45 milyon TL’yi bir kalemde çıkaran bakanlık, plastik malzemeye mi para bulamıyormuş?” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75