Manavoğlu: 2 bin 47 polis, 199 itfaiyeci var

banner37

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, polisin bugünkü şartlarda neredeyse 36 saat kesintisiz hizmet verdiğini vurguladı, personel ve kadro eksikliklerine dikkat çekti

banner87
Manavoğlu: 2 bin 47 polis, 199 itfaiyeci var
banner90
banner8

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 395 milyon 813 bin 300 TL’lik Polis Genel Müdürlüğü bütçesini oy birliğiyle kabul etti.

Bütçenin görüşüldüğü Komite toplantısına, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu da katıldı.

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, polisin bugünkü şartlarda neredeyse 36 saat kesintisiz hizmet verdiğini vurgulayarak, mevcut 2 bin 47 polis, 199 da itfaiye mensubu olduğunu kaydetti.

Personel ve kadro eksiklikleri bulunduğuna işaret eden Manavoğlu, bunları gidermek için bazı çalışmaları bulunduğunu söyledi.

Tüm müdürlüklerde, hücrelerde kamera sistemi olduğunu, ancak karakollarda sıkıntı olduğunu söyleyen Manavoğlu, polis okulunun tamamlandığını ancak mefruşat ve elektrik bağlanması konusunda sıkıntılar yaşadıklarını belirtti.

Polis okulunun orada atış eğitimi yapılmayacağını söyleyen Manavoğlu, nakillerle ilgili bir sıkıntı kalmadığını, nakil tüzüğünde gerekli değişikliklerin yapıldığını, sadece Mağusa bölgesinde bazı aksaklıklar yaşandığını ifade etti.

395 milyon 813 bin 300 TL’lik Polis Genel Müdürlüğü bütçesini oy birliğiyle kabul eden Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, İçişleri Bakanlığı bütçesini ele almaya başladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75