Manavoğlu: Hak kavgasını yapmalı ama vatandaş mağdur bırakılmamalı

banner37

HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, Kıbrıs TV’nin konuğu oldu. El-Sen’in İçişleri Bakanlığı’nın elektriğini kesmesi üzerine değerlendirmelerde bulunan Manavoğlu, Sendikalar tabi ki hak kavgası yapacak ama propaganda vatandaşın hizmet almamasına yönelik yapılamaz’ ifadelerini kullandı.

Manavoğlu: Hak kavgasını yapmalı ama vatandaş mağdur bırakılmamalı
banner99

HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu,  Sibel Kolçak’ın sunduğu Gün Ortası programının konuğu oldu.

 Manavoğlu,  El-Sen’in geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın elektriğini kesmesi üzerine  ‘İçişleri Bakanlığı elektriği kesilmesi gereken son bakanlıktır çünkü ciddi bir e- devlet sistemi var fakat elektriğin kesilmesi ve jeneratörlerin zamanında devreye girememesi yüzünden vatandaş mağdur bırakıldı.’ Şeklinde açıklamalarda bulundu ve şunları aktardı: “ İçişleri Bakanlığı’na yapılan El-Sen’in müdahalesinin bir kasıt olduğuna inanıyor ve bunu görebiliyorum.

banner134
Durumu şöyle özetlersek sebebi ne olursa olsun İçişleri Bakanlığı’nın elektriği iki üç gün boyunca bu şekilde kesilemez. Birinci gün kesildikten sonra Maliye Bakanlığı’ndan ödemesi çıktı.  İçişleri Bakanlığı, en son elektriği kesilmesi gereken bakanlıktır. Çok ciddi bir e-devlet sistemini kullanan bir yapısı vardır. Fakat elektriğin kesilmesiyle birlikte jeneratörlerde zamanında devreye giremedi ve bakanlığın Turksatla da bağlantısı kesildi,  bütün sistemini çökertmiş oldu.

Vatandaş hizmet alamadı.  El-Sen’in vatandaşın hizmet alamaması gibi bir propaganda yürütmemesi gerekir. El-Sen ve diğer  sendikalar vatandaşımızın hizmet alabilmesi için daha iyi propaganda yapması lazım. Kendi diğer bakanlıklar içinde hak kavgasını yapabilir tabi ki. Bunu seçime 20 kala yapıyorsan, tamamıyla siyasi olduğunu göstermektedir bu hareket.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75