banner6

Mandırada 894 kilo yeraltı kablosu bulundu

banner37

Gazimağusa Polisi, yeraltı elektrik kablolarının çalınması olayıyla ilgili H.K. ve Ş.E. isimli iki kişiyi tutukladı

Mandırada 894 kilo yeraltı kablosu bulundu
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü ekipleri, son dönemlerde bölgede meydana gelen yeraltı elektrik kablolarının çalınması olayının zanlısı olarak H.K. ve Ş.E. isimli iki kişiyi tutukladı.


Tutuklamaların, H.K.’nin Derinya bölgesindeki mandırasında 894 kilo yeraltı elektrik kablosu bulanması sebebiyle gerçekleştiği bildirildi.


Zanlılar dün, “Kanunsuz mal tasarrufu” suçundan, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri alındı.


Bölgede birçok faili meçhul mesele olduğunu kaydeden polis, zanlıların bu meselelerle bağı olup olmadığını araştıracağını belirtti.


Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikat memuru olan, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Canberk Sağer’i yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Canberk Sağer, zanlıları, 8 Şubat’ta saat 11.00’de H.K.’nin Derinya Bölgesi’ndeki mandırasında tespit ettiğini söyledi.


Sağer, zanlıların tasarrufunda toplam 894 kilo bir kısmı soyulmuş olan bakır ve aleminyum olan yer altı elektrik kablosu ele geçirdiğini anlattı.


H.K.’nin önce “askeri sınırda yerde buldum” diyerek izahatta bulunduğunu, ardından “siz araştırıp bulun ben bir şey söylemeyeyim” diyerek sessiz kaldığına vurgu yapan tanık polis, henüz araştırmasını tamamlanamadığını kaydetti.


Bölgede faili meçhul birçok benzer olay yaşandığını anlatan tanık polis, tahkikatını salimen tamamlayabilmek ve kabloların değer tespiti için mahkemeden derdest emri gereği tutukladığı zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.


Tanık polis, ayrıca, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata kötü etki edebileceğine vurgu yaptı.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıların ilk nazarda, suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti için zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110