banner6

Maraşla ilgili herhangi bir tasarrufumuz yok

banner37

Turizm Bakanlığı Müsteşarı Esenyel, Maraş’taki otellerin turizme kazandırılacağı yönündeki iddiaları yalanladı

Maraşla ilgili herhangi bir tasarrufumuz yok
banner151 banner143

Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, bakanlığın kapalı Maraş’ta bulunan otellerin turizme kazandırılması konusunda herhangi bir tasarrufunun bulunmadığını söyledi.

KIBRIS’a konuyla ilgili açıklama yapan Esenyel, Turizm Bakanlığı’nın bu konuda herhangi bir karar almadığını da sözlerine ekledi.

KIBRIS Gazetesi yazarlarından Prof. Dr. Mehmet Hasgüler, dünkü yazısında Maraş’taki otellerin “en azından” yarısının 2018 sonu açılıp turizme kazandırılacağını, bu yöndeki kararın Türkiye’den KKTC’ye gelen turizm heyetinin de katılımıyla yapılan toplantıda alındığını öne süren Hasgüler, tek eksiğin yeterli sayıda personelin bulunamaması olduğunu kaydetti.

Bakanlar Kurulu kararıyla Maraş’taki askeri bölge bakanlığa devrediliyor

Diğer yandan 13 Kasım’da yayınlanan 189 sayılı Resmi Gazete’de yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre Mağusa’nın Maraş bölgesinde Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanlığı’na tahsis edilen bir bölgenin askeri bölge kapsamından çıkartılıp Turizm ve Çevre Bakanlığı’na verilecek.

18 Eylül 2017 tarihli karara göre değişecek askeri bölge sınırının tespiti ve işaretlendirilmesinde Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü ile Harita Dairesi Müdürlüğü yetkili kılınırken gerekli çalışmaların KTBK Komutanlığı ve sorumlu birlik komutanlığı temsilcileri nezaretinde yapılması talimatı verildi.

Söz konusu kararla ilgili sorularımızı yanıtlayan Esenyel, bahsi geçen bölgenin “komutanın evinin” bulunduğu yarımadanın batısındaki balıkçı barınağı olduğunu, barınağın uluslararası ihale yoluyla marinaya dönüştürüleceğini ve turizm amaçlı kullanılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 15:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104