Maraş’ta 174 bin 643 metrekarelik alan askeri statüden çıkarıldı

banner37

Maraş’ta 174 bin 643 metrekarelik alan askeri statüden çıkarıldı
banner99

   Maraş’ta 174 bin 643 metrekarelik alan askeri statüden çıkarılıyor.
   Ekim 2020′ de Kapalı Maraş’taki Demokrasi Caddesi ve bölgede bulunan Bilal Ağa Mescidi ile sahil kesimindeki Kennedy Caddesi, gezi amaçlı kamuya açılmıştı, ancak yeni açılımla birlikte söz konusu bölgelerin ilerisinde bulunan özel mülklerin bulunduğu alan da, kamusal alana dâhil edilmiş oldu.
   16 Temmuz tarihli Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla askeri statüden çıkarılan bölgede, özel mülklerin bulunduğu, Maraş’ın girişindeki büyük kilisenin etrafını kapsadığı belirtiliyor…
   Bu kapsamda askeri statüden çıkartılan bölgedeki özel mülkler, Taşınmaz Mal Komisyonuna başvuran 36 hak sahibi Kıbrıslı Rum’a ait.

banner134
   Hak sahibi 36 Kıbrıslı Rum’un iade, tazminat ve takas haklarının bulunduğu da ifade ediliyor.
   Böylece 174 bin 643 metrekarelik alanın kamusal alana dâhil edilmesiyle, bölgedeki demir çitler kaldırılacak ve bu alan da şehre dâhil edilecek.
 

ÖZEL MÜLKLER 36 HAK SAHİBİ KIBRISLI RUM’A AİT…

Askeri statüden çıkarılan bölgedeki özel mülkler, Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvuran 36 hak sahibi Kıbrıslı Rum’a ait. Hak sahibi 36 Kıbrıslı Rum’un iade, tazminat ve takas hakları bulunuyor. 174 bin 643 metrekarelik alanın kamusal alana dâhil edilmesiyle, bölgedeki demir çitler kaldırılacak ve bu alan da şehre dâhil edilecek.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ada
Ada - 1 gün Önce

Biz maraşı kan dõkerek şehit vererek aldık rumlara hediye ve bağış vermemeliyiz

Cengiz
Cengiz @Ada - 22 saat Önce

Sayın Ada...Ermenistan da Azerbaycan topraklarını almıştı. Sonra Azerbaycan yıllar sonra geri aldı.Kimse de birşey diyemedi.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75