Market fareleri fazla kaçamadı

banner37

Yeşilköy’deki marketten çaldıkları viski ve sigaraları Pamuklu’da başka bir markete 680 TL’ye satan 3 genç polis tarafından kısa sürede yakalandı.

Market fareleri fazla kaçamadı
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Karpaz Bölgesi’nde Yeşiköy’deki bir marketten çaldıkları 3 şişe viski, 6 şişe bira, 9 karton sigara ve 2 paket kuruyemişi, yine Karpaz Bölgesi’nde bulunan Pamuklu’da başka bir markete satarak sahtekarlıkla 680 TL nakit para elde ettikleri öne sürülen Mehmet Nurçin, Faruk Demir ve Z.İ., polis tarafından tutuklandı.

İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Umut İnan’ın huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.

Mahkemede şahadet veren tanık polis Murat Ergün, zanlı 1 Mehmet Nurçin, zanlı 2 Faruk Demir ve zanlı 3 Z.İ.’nin bina açma, sirkat, kasti hasar ve sahtekârlıkla para temini ile ilgili mahkeme huzuruna getirildiklerini söyledi.

Polis memuru, 11 Ekim 2017 tarihinde saat 02.00 sıralarında zanlı 1 Mehmet Nurçin ve zanlı 2 Faruk Demir’in Yeşilköy’de faaliyet gösteren Bayram Market isimli işyerinin demir korkuluklarını yerinden sökerek pencereyi açıp market içerisine girdiklerini kaydetti.

Bu iki zanlının market içerisinden 3 şişe viski, 6 şişe bira, 9 karton sigara ve 2 paket kuruyemişi alarak aynı yerden

banner134
çıkış yaptıklarını anlatan tahkikat memuru, 12 Ekim 2017 tarihinde zanlı Z.İ.’nin, diğer zanlıların sirkat ettiği 8 karton sigarayı Pamukla’da bir markete satarak 680 TL parayı sahtekârlıkla temin ettiğini bildirdi.

Aynı gün zanlıların Ziyamet Polis Karakolu ekibince Mehmetçik köyünde tenha bir bölgede araç içerisinde tespit edildiklerini ifade eden tanık polis, zanlıların bulunduğu araçta yapılan aramada çalınan 3 adet viski ve 6 paket sigarayı bulduklarını açıkladı.

Polis memuru, aynı gün zanlı 2 Faruk Demir’in gönüllü ifade vererek araç içinde tespit edilen viski ve sigaralarla birlikte üzerlerinde bulunan 140 TL paranın sirkat suçundan elde edildiğini itiraf ettiğini dile getirdi.

Murat Ergün, zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının yeni başladığını, zanlı 2 Faruk Demir’in gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, aranan emareler ve alınacak ifadeler olduğunu söyledi. Ergün, mahkemeden soruşturma amaçlı zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan tahkikat memuru, ifade vermeyen zanlıların sözlü beyanları olduğunu, 6 şişe bira, 2 paket kuruyemiş ve yine 1 karton sigaranın eksik olduğunu ve zanlıların evlerinde arama yapacaklarını kaydetti.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı 1 Mehmet Nurçin ve Faruk Demir herhangi bir şey söylemezken, zanlı 3 Z.İ, pişman olduğunu, eşyaların çalıntı olduğunu bilmediğini, kendisinden satması istenince de sadece satışını yaptığını öne sürdü.

Yargıç Umut İnan zanlıların soruşturma maksatlı üçer gün poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75