Market fareleri yakalandı

banner37

Gazimağusa’da levye ile açıp gizlice girdikleri 3 işyerinden, toplam 3 bin 823 TL, 200 Euro nakit para ile çok sayıda muhtelif markalarda sigara sirkat eden 17 yaşındaki iki genç tutuklandı

Market fareleri yakalandı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da levye ve kater ile açıp gizlice girdikleri 3 marketten, toplam 3 bin 823 TL, 200 Euro nakit para ile çok sayıda muhtelif markalarda sigara sirkat eden 17 yaşındaki iki genç tutuklandı.

Çalınan para ve sigaraları arayan polis, Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzuruna çıkarılan isimlerinin baş harfleri Ö.O. ve Y.Ö olan gençler aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri temin etti.

Gönüllü ifade verip, suçlarını itiraf ettiler

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan ve meselenin tahkikat memuru olan Emin Özbilen, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlıların, 26 Şubat 2017 ile 6 Mart 2017 tarihleri arasında, “dükkân açma”, “sirkat”, “kasti hasar” ve “bir cürüm işlemek maksadıyla binaya girme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Emin Özbilen, zanlıların, 26 Şubat 2017’de, saat 05,30’da, Kali Land Bölgesi’ndeki Yeniçağ isimli marketin doğuya bakan giriş kapısını, tasarruflarında bulundurdukları levye ile hasar vererek, açıp içeriye girdikten sonra, çekmeceden bin 073 TL nakit bozuk para ve 495 TL değerindeki muhtelif markalarda sigara sirkat ettiklerini ifade etti.

Zanlı Ö.O’nun, konu market içerisindeki güvenlik kameralarına ait güç kaynağını hasara uğrattığını kaydeden Özbilen, 5 Mart 2017 tarihinde ise, zanlıların, Gedeş Market’i açtığından söz etti.

Emin Özbilen, Gedeş Market’e, sürme pencereden giren zanlıların, market içerisinden 550 TL nakit para ile 30 paket muhtelif markalarda sigara sirkat ettiğini ifade etti ve zanlıların, 6 Mart 2017’de başka bir markete girmeyi denediğini, ancak, konu markette kurulu alarm sisteminin çalmasıyla olay yerinden ayrıldıklarını kaydetti.

Zanlıların, bu kez, Mustafa Sarp’a ait işyerine pencereden girip önce buzdolabından 5 TL’lik enerji içeceğini alıp içtikten sonra, vitrin kapıyı levye ile açarak, tezgah altındaki iki kutu içerisindeki toplam 2 bin 200 TL ile 200 Euro para ve 3 karton sigara sirkat ettiğini anlattı.

Zanlıları, 8 Mart 2017’de Gazimağusa’da tespit edip tutukladığı, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Emin Özbilen, para ve sigaraların kayıp olduğuna vurgu yaptı.

Tanık polis, bölgede faili meçhul 3 benzer olayın daha olduğuna vurgu yaptıktan sonra, yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden 3 günlük süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların birer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75