banner6

Market mallarının arasında silah getirdi

banner37

‘Su Market’ isimli iş yerinde KKTC’ye ithali yasak 2 adet Castello marka ateşli silah bulunan Yılmaz Yazgı, teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Market mallarının arasında silah getirdi
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin aldığı bir ihbar üzerine Gazimağusa’daki Bastılar Bölgesi’nde bulunan Su Market isimli işyerine düzenlediği operasyonda, KKTC’ye ithali yasak olan iki adet silah bulundu. Marketin sahibi olan Yılmaz Yazgı, silahları, 7 Ekim’de market için Türkiye’den malzeme getirirken ülkeye getirdiğini itiraf etti. Yazgı, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Kanunsuz ateşli silah ithali, tasarrufu ve taşıma” suçlarından methaldar olan Yılmaz Yazgı, dün, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere yargıç huzuruna çıkarıldı ve 7 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, meselenin soruşturmasını yapan, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru İbrahim Çangaroğlu yanıtladı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, 15 Kasım 2016 tarihinde aldığı bir bilgi ışığında, zanlının Gazimağusa’daki işyerinde mahkeme emri gereği narkotik polisinin arama yaptığını söyledi ve zanlıyı konu işyerinde tespit edip gözaltına aldığını anlattı.

İbrahim Çangaroğlu, zanlının, 17 Ekim 2016 tarihinde KKTC’ye ithali yasak olan Türkiye yapımı 2 adet Castello marka ateşli silahı Gazimağusa Limanı’ndan işletmekte olduğu market için almış olduğu malzemelerin içerisinde yetkili makamlardan izinsiz olarak ülkeye ithal edip işletmekte olduğu marketin deposunda muhafaza ettiğini söyledi.

Söz konusu silahların, 15 Kasım 2016 tarihinde narkotik polisi tarafından 19.30 ile 20.00 saatleri arasında yapılan arama sonucu tespit edilip zapt edildiğini kaydeden tanık polis, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatı tamamladığını kaydetti ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla 7 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç, ayrıca, zanlının lehine, KKTC vatandaşı iki kişinin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalamasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 08:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104