Marketler doldu taştı

banner37

Vatandaşlar, ülke genelindeki marketlerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda kapalı olacağı haberi üzerine marketlere akın etti

banner87
Marketler doldu taştı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla ülke genelindeki tüm süpermarket ve küçük marketlerin tam gün kapalı olacağını duyurmasının ardından vatandaşlar marketlere akın etti.

   1 Mayıs’ta piknik alanlarında mangal yapmak, ya da aileleriyle evde güzel vakit geçirebilmek için alışverişe giden vatandaşlar, bir yandan marketlerin tezgahlarını silip süpürürken, diğer yandan da marketlerde izdiham yaşanmasına neden oldu.

   Et fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bazı vatandaşlar market alışverişleri sırasında kasap reyonlarına tedirginlikle yaklaşırken, bazıları da reyonlara bile uğramadan geçip gitti.

   Kimi vatandaş ise kırmızı et alışverişini ya kasap dükkanlarından, ya da Güney Kıbrıs’tan yapacaklarını belirtti.

   Öte yanan Kıbrıs Türk Benzinciler Birliği’nin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda benzin istasyonlarının kapalı olacağı yönünde aldığı karar nedeniyle, birçok vatandaş da araçlarına yakıt ikmali yapabilmek için benzin istasyonlarında kuyruk oluşturdu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108