Marketten tavuk çalan adama kesilen cezaya halktan tepki

banner37

Larnaka’daki bir süpermarketten, parası olmadığı için 6 Euro’luk tavuk çalan yaşlı bir adama, mahkeme tarafından 250 Euro para cezası kesilmesinin, Güney Kıbrıs’ta büyük tepkilere neden olduğu bildirildi.

Marketten tavuk çalan adama kesilen cezaya halktan tepki
banner8

Alithia gazetesi, 70 yaşındaki adamın, süpermarketteki tavuk reyonundan bir paket tavuğu alarak marketten çıkacağı sırada, bir market çalışanı tarafından fark edildiğini; yaşlı adamın tavuğu market çalışanına verip hatasını kabul ettiğini, ancak süpermarket yetkililerinin polis çağırdığını yazdı.

banner134

Gazete, yaşlı adama dava okunduğunu ve ardından Larnaka Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldığını; adamın savunmasında, emekli maaşını henüz almadığını ve bakmakla yükümlü olduğu diyabet hastası bir torunu bulunduğunu, torununun aç olduğunu ve suç olduğunu bildiği halde hırsızlık yaptığı için kendinden utandığını söylediğini kaydetti.

Mahkemenin, yaşlı adama 250 Euro para cezası kestiğini belirten gazete, bu durumun olaydan haberdar olanlar tarafından büyük tepkiyle karşılandığını, bahsi geçen süpermarketin boykot edildiğini ve kimsenin oradan alışveriş yapmadığını yazdı.

Gazete, Rum Başsavcılığı’nın, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e, cezanın silinmesi için talepte bulunduğunu kaydederken, para cezasının bu arada ödendiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75