banner6

“Mart ayından sonra fiyatlar düşecek”

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı İstanbul Lefkoşa hattındaki uçak bilet fiyatı ile Antalya’da bir hafta tatil yapılabileceğini söyleyip Mart ayında 3 yeni firmanın devreye girmesiyle uöuk diye tabir ettiği bilet fiyatlarında düşüş olacağını kaydetti.

“Mart ayından sonra fiyatlar düşecek”
banner99

KIbrıs Gazetesi - Kıbrıs TV Canlı Aktarım

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Kıbrıs TV’de yayınlanan Hasan Hastürer’in hazırlayıp, sunduğu ‘Haberin ve Hayatın İçinden’ isimli programa konuk oldu; soruları yanıtladı.

Vatandaşların çok pahalı olan uçak bilet fiyatlarındaki şikayetlerini değerlendiren Arıklı, “Vatandaş haklı. Bilet fiyatları gerçekten çok pahalı. Özellikle Larnaka ile mukayese ettiğinizde fiyatlar oldukça uçuk. Bunun da sebebi; 3 hava yolu şirketinin faaliyette olması. THY ile Anadolu Jet’i bir tuttuğumuzda Pegasus ile birlikte 2 hava yolu şirketi oluyor. Uçuş yapan 3 hava yolu şirketi de fiyatları birbirine bakıp ayarlıyorlar” dedi.
Arıklı sözlerine şöyle devam etti:

“Bu bilet fiyatıyla Antalya’da bir hafta tatil yapılır!”


“Göreve ilk geldiğimde THY Genel Müdürü’nden ricada bulundum ama bu araz talep meselesidir. Burada talebi karşılayabilirsek bilet fiyatları aşağıya düşecektir. Bu fiyatlarla bizim ne turist getirme, ne öğrenci getirme, ne de asker getirme durumumuz olamaz, bu mümkün değil. İstanbul-Kıbrıs arası uçuş fiyatıyla Antalya’da bir hafta çok güzel tatil yapmak mümkün. Niye gelsin insanlar buraya?”

“Mart ayından sonra fiyatlar düşecek” 


Mart ayında başlayacak turizm sezonu öncesinde 3 hava yolu şirketinin, Türkiye'den KKTC'ye düzenli sefer başlatmak üzere müracaat ettiği bilgisini paylaşan Arıklı, “Mart itibariyle, hava yollarında 6 şirket ile birlikte ciddi bir açılım yapmış olacağız. Fiyatlar bu atılımdan sonra düşecektir. Arz talep dengesi sağlanırsa bu fiyatlara da yansır” dedi

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104