banner6

Matsıkıtı teminata bağlandı

banner37

Michael Matsıkıtı, Erdaş Başar’ın evine girip, iki cep telefonu ve bin TL nakit parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Matsıkıtı teminata bağlandı
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da sakin, Erdaş Başar’ın evine girip, iki cep telefonu, iki şarjeri ve bin TL nakit parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Michael Matsıkıtı, teminata bağlandı.

“Ev açma”, “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan Matsıktı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılıp, davası görüşülünceye kadar teminatla serbest kaldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, 19 Ocak’ta 01.15-06.30 saatleri arasında Lefkoşa'da sakin

Michael Matsıktı’nın Gönyeli Karanfil Sokak’ta Erdaç Başar’a ait 1 numaralı ikâmetgâhın batıya bakan 1.20-2.00 metre ebatlarındaki PVC mutfak pencere camını sert bir cisimle hasara uğrattıktan sonra mutfak tezgâhı üzerinde bulunan bin 200 TL değerindeki bir adet General Mobil ve 1 adet J7 marka cep telefonları ile şarjerlerini yine mutfak tezgâh çekmecesinde bulunan 1.000 TL parayı sirkat ederek mutfak kapısından çıkış yaptığını söyledi.

Tahkikatın tamamladığını belirten Tarman, zanlının uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın tamamlandığını zanlının davası görüşülünce kadar tüm kimlik ve pasaportlarını polise teslim etmesini, haftada bir gün en yakın karakola giderek ispat-ı vücutta bulunması için polise giderek imza verme şartıyla teminatla serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 08:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104