banner6

Mavi Gök Havacılık ihaleden çekildi

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı milli havayolu hamlesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. KKTC’de kurulması planlanan yeni havayolu şirketinin ihale sürecinde sorun baş gösterdi. İşte detaylar.

Mavi Gök Havacılık ihaleden çekildi
banner99

Yeni havayolu şirketine ismini de verecek olan Mavi Gök Havacılık’ın ihaleden çekildiği bildirildi.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na değerlendirmelerde bulunan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Mavi Gök Havacılık’ın sürecin fazla uzaması ve özellikle kış dönemine girilmesi sonrası yaşanan sıkıntılardan dolayı ihaleden çekildiğini ifade etti. Arıklı, “Bu saatten sonra tekrardan yeni bir havayolu şirketi kurulması zor görünüyor” açıklamasında bulundu.

Arıklı, bazı kesimlerin ülkede iş yapılmasını istemediğini, doğru yürütülen politikalara bile kötü yakıştırmalar yapıldığını söyledi.

Her işin arkasında saçma sapan iddialar ve algı operasyonları olduğunu savunan Arıklı, “Bu dönemde birçok uçak şirketi zarar ederken, eldeki firmanın değerini bilmemiz gerekirdi” diye konuştu.

Arıklı, her kafadan bir ses çıktığından dolayı ihale sürecinin geciktiğini, bu yüzden de anlaşma yolunda oldukları şirketle de uzlaşamadıklarını ifade etti.

Bu mantıkla ilerlendiği sürece vatandaşın ‘pahalı bilet almaya’ devam edeceğini dile getiren Arıklı, “Ülkede her yapılan doğru işe tepki gösteriliyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 11:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104