banner6

May sözleri AKEL'de hoşnutsuzluk yarattı

banner37

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun, İngiliz üslerine ziyaret gerçekleştiren ve burada açıklamalarda bulunan İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözlerini eleştirdiği belirtildi.

May sözleri AKEL'de hoşnutsuzluk yarattı
banner151 banner143

Haravgi gazetesine göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, İngiltere Başbakanı May’in, Kıbrıs’taki İngiliz üslerinin varlığına verdiği öneme ilişkin açıklamasından dolayı duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Kiprianu, İngilizlerin, komşu ülkelere karşı, NATO ve İngiltere’nin çıkarlarına hizmet için üsleri saldırı mevzisi olarak kullanmak istediğine dikkati çekti.

Kiprianu açıklamasında ayrıca Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve hükümeti, May’in açıklamalarına tepki göstermeye çağırdı.

Kiprianu: Elcil’in açıklamaları araştırılsın

Kiprianu aynı açıklaması çerçevesinde, KTÖS Başkanı Şener Elcil’in, Kıbrıslı Türklerin karma evliliklerden doğan çocuklarına "Kıbrıs Cumhuriyeti" pasaport ve kimlik çıkarılması konusunda bir çetenin varlığından söz etmesi üzerine, bu bilgilerin hükümet tarafından araştırılmasını istedi.

Bu tür suçlamaların oldukça ciddi olduğunu söyleyen Kiprianu, Hükümetin, bu konunun göğüslenmesi için gerekli tedbirleri alarak, bunu derhal araştırmakla yükümlü olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 13:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104