Mazot çalarken yakalandılar,“bira içmeye toplandık” dediler

banner37

Gazimağusa’da cadde üzerine park edilmiş bir TIR’dan 77 litre mazot çalan Türkmenistan uyruklu 3 kişi suçüstü yakalandı

Mazot çalarken yakalandılar,“bira içmeye toplandık” dediler
banner90
banner99

HER AY MAZOT ALIP BİRİKTİRİYORMUŞ… Gazimağusa Polis Müdürlüğü CÖŞ ekibi tarafından suçüstü yakalanan ve aracında 3 damacana ve bir bidonda toplam 77 litre mazot bulunan zanlılardan G. H., arabasının bozuk olduğunu, her ay ödendikçe mazot alıp biriktirdiğini iddia ederken, A. E., ve A. A., isimli zanlılar da “Bira içmeye toplandık” savunması yaptı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nden (CÖŞ) bir ekip, önceki gece devriye gezerken Üç Çakırlar Caddesi üzerinde mazot hırsızlığı yapan Türkmenistan uyruklu 3 kişiyi suçüstü tespit etti.


Polis, zanlılardan G. H.’nin aracında 19 litrelik 3 damacana ve 20 litrelik bir bidonda toplam 77 litre mazot buldu.


Soruşturmayı devralan Adli Polis, meseleyle ilgili tutuklanan G. H., A. E., ve A. A., isimli zanlıları dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri aldı.


Aleyhlerindeki suçlamaları reddeden Türkmenistan uyruklu zanlılar, mahkemenin söz vermesi üzerine ilginç izahatlarda bulundu.


G. H., isimli zanlı, aracının bozuk olduğunu ve ödendiği her ay benzinlikten mazot alıp, aracındaki bidonlara depoladığını ileri sürerken, diğer iki zanlı da suçla bağlantılarının olmadığını iddia ederek “Bira içmeye toplandık” dedi.

Polis, çok yönlü soruşturuyor

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Gökova’yı tanık kürsüsüne çağırdı.


banner134
Tanık polis İbrahim Gökova, zanlıların, Gazimağusa’da, 3 Aralık 2020’de saat 22.00’de meydana gelen sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.


İbrahim Gökova, zanlıların, Üç Çakırlar Caddesi üzerinde, park halinde bulunan bir şirkete ait NC 427 plakalı TIR’ın mazot deposundan, tasarruflarındaki su hortumuyla mazot sirkat ettikleri sırada, devriye dolaşan CÖŞ ekibi tarafından tespit edildiklerini anlattı.


Gökova, zanlı G. H.’nin DU 440 plakalı aracında arama yaptığını ve konu araçta içleri mazot dolu 19 litrelik 3 damacana, 20 litrelik bidon, 157 ve 190 santim uzunluğunda su hortumlarını bularak emare zapt ettiğini kaydetti.


Emare alınan 77 litre mazotun incelenmesi için Devlet Kimya Labaratuvarı’na gönderileceğini belirten Gökova, soruşturmaya etki etme olasılığı bulunan zanlıların aleyhine tutukluluk emri talep etti.


Tanık polis ayrıca, zanlıların aleyhlerindeki suçlamaları reddedip, ele geçirilen mazotları başka yerlerden temin ettikleri yönünde beyanda bulunduklarını da mahkemeye aktardı.


Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların ilk nazarda konu suçla bağlantısı olabileceğine bulgu yaptı ve soruşturmanın selameti için aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75