banner6

MDP: Hükümet FETÖ operasyonlarını engelliyor

banner37

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, FETÖ’nün KKTC yasalarına göre terör örgütü olduğunu hatırlatarak, devam eden soruşturmalarda bu örgütün KKTC’deki üyeleri ve faaliyetleri ile ilgili bilgi ve belge toplanmasına rağmen hükümetin gerekli operasyonları bir türlü başlatmadığını, suçlu olabilecek kişileri mahkeme karşısına çıkarmadığını ve bunu engellediğini savundu.

MDP: Hükümet FETÖ operasyonlarını engelliyor
banner8

Siyasette, bürokraside polis, asker teşkilatlarında ve iş dünyasında aktif örgütlenen bu terör yuvasının KKTC’deki uzantıları ve sorumlularının birileri tarafından korunuyor olabileceğini iddia eden Büsküvütçü, iktidar partilerinin kendi içlerindeki FETÖ mensuplarının açığa çıkmasını engellemek için “işi ağırdan aldığı” görüşünü bildirdi.

Büsküvütçü, yaptığı yazılı açıklamada bugüne kadar göstermelik yapılan bir kaç küçük operasyon dışında hükümetin sadece FETÖ üyesi olduğu şüphesi olan ve bununla ilgili TC’de yargılanan Din İşleri Başkanının görevden alınması talebi dışında bir şey yapmadığını da savundu.

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın ısrarla bu şahsı görevde tutma isteğini anlamadıklarını da kaydeden Büskvütçü, “acaba yıllarca yaşadığı ABD'de CIA maşası olan bu örgütle bir teması olmuş mudur?” ifadelerini kullandı.

banner134

Büsküvütçü, soruşturmanın gün geçtikçe sulandırıldığını ve manipülasyonlara açık hale geldiğini ifade ederek, soruşturmanın cadı avına dönüştürülmeden acil bir şekilde sağlam delillerle bitirilerek mahkemeye sevkinin sağlanması gerektiğini bildirdi.

Bu arada adı geçen kamu görevlilerinin, hesabından milyonlarca para çıkan bürokrat ve polis yöneticilerinin derhal açığa alınarak soruşturmaların daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesinin sağlanması gerektiğini belirten Büsküvütçü, “Hükümette bunu yapabilecek irade ve cesaret yoksa, MDP iktidarında hepsinin hesabını sorulacağını Kıbrıs Türk kamuoyuna bildiririz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88