MDP'den sel felaketiyle ilgili açıklama

banner37

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) yaşanan sel felaketi ve bunun neticesinde hayatlarını kaybeden 4 insanın üzüntüsü içinde olduklarını belirtti.

MDP'den sel felaketiyle ilgili açıklama

Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Aktaç  Atai yaptığı yazılı açıklamada, “Bu sözde doğal, özde ise ihmalkarlık neticesi oluştuğuna inandığımız felakette hayatını kaybeden 4 insanımıza Allahtan rahmet, acılı ailelerine ise sabırlar diliyorum” dedi.
Başta Girne ve çevresi olmak üzere, ülkenin dört bir yanında gerek dere taşmaları, gerekse altyapı eksikliğinden ötürü araç, ev ve işyerleri zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Atai, MDP olarak bu işin sorumlularının peşini bırakmayacaklarını söyledi.
Atai, Ulaştırma Bakanına ve Karayolları Dairesi yetkililerine “Girne-Lefkoşa yolunun yenileme çalışmaları sırasında, ciklos mevkiinde yol genişletme çalışması altında dere yatağına dolgu yapıldığı bilgisi doğru mudur? Doğru olmadığını iddia edecekseniz, su akarının asfalt seviyesinin üzerine çıkmasını nasıl açıklıyorsunuz?” diye sordu.

Ulaştırma Bakanlığından bu hususta ivedi bir soruşturma başlatmasını ve 4 kişinin hayatını kaybetmesinin hesabının derhal ilgili kişi ve kurumlardan sorulmasını talep eden Atai, açıklamasına şöyle devam etti;
“Yinelemek isterim ki, meteoroloji dairesinin günler öncesinden uyarmasına karşın hiçbir yetkili dersini çalışmamış, bu durumun yaşanmasının önüne geçecek tedbirleri almamıştır. Hükümet yetkilileri, tedbir almayıp bu felaket durumunu yaratan bürokratlar ve firmalar için hiç gecikmeden soruşturma açmalı ve sorumluların gerekli cezai müeyyidelere çarptırılması doğrultusunda ivedi adımlar atmalıdır.
Bununla birlikte, özde değil sözde ‘Sosyal Devlet’ olduğumuzu göstermek adına, hükümet yetkililerini bu afette zarar gören tüm vatandaşlarımızın yaralarını hiç vakit kaybetmeden sarmak üzere göreve davet ediyorum!”
Atai, son 2 gündür canla başla çalışan başta sivil savunma ekipleri olmak üzere, itfaiye ve polis teşkilatlarına teşekkür ederek, Allah’ın böylesi felaketleri bir daha göstermemesini diledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER