banner6

Meblağ giderek yükseliyor!

banner37

Muhasebeci olarak çalıştığı inşaat şirketine ait çek yapraklarını sahteleyerek zimmetine para geçirmekle tutuklanan Mehmet Çınartepe’nin sahtelediği çek sayısı 25’e, para miktarı ise 660 bin TL’ye çıktı.

Meblağ giderek yükseliyor!
banner99

Ahmet VAMIK


Girne’de muhasebeci olarak çalıştığı inşaat şirketine ait çek yapraklarını sahteleyerek, sahtekârlıkla para temin ettiği ortaya çıkan Mehmet Çınartepe aleyhinde yürütülen soruşturma devam ediyor.
İlk etapta 8 adet çek yaprağını sirkat ettiği ve bu yolla 237 bin TL’yi kendi hesabına geçirdiği ortaya çıkan zanlı aleyhine yürütülen soruşturma derinleştikçe meblağın yükseldiği ortaya çıktı.  

Yürütülen soruşturma neticesinde 25 adet çek yaprağına kendi imzasını atarak sahteleyen ve söz konusu çekleri kendi adına doldurup 660 bin TL parayı hesabına aktaran zanlı Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılarak aleyhinde 8 günlük ek tutukluluk emri alındı.


Çek yaprağı sayısı arttı 
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Zanlı Mehmet Çınartepe’nin “Çek Sirkatı”, “Çek Sahteleme, Tedavüle Sürme” ve “Sahtekârlıkla Para Temini” suçlarından methaldar olduğunu belirten Yalgı Döşenci, M.A. İnşaat Şirketi’nde muhasebeci olarak çalışan zanlının, şirket direktörüne ait 25 adet çek yaprağını müştekinin ofisinden sirkat ettiğini dile getirdi.

Söz konusu çek yapraklarını doldurup şirket direktörü M.A.’nın imzasını sahteleyen zanlının söz konusu çek yapraklarını Girne’de bir bankanın şubesinde tedavüle sürüp kendi hesabına aktarmak suretiyle toplamda 660 bin TL’yi nakit parayı sahtekârlıkla temin ettiğini açıkladı.

“Kayıp sterlin çekleri de var”

Meseleyle ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini ifade eden ve soruşturmanın büyük bir bölümünün bankalar üzerinden yürütüldüğüne dikkat çeken polis memuru Yalgı Döşenci, müştekinin kayıp sterlin çekleri olduğuna yönelik bir beyanı olduğunu da açıklayarak, soruşturma neticesinde meblağın artabileceğini vurguladı ve gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 8 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104