Mecburiyetten çalmış

banner37

Beyarmudu’nda misafir olarak kaldığı evden hırsızlık yapan Ömer Kahraman, çıkarıldığı mahkemede savunmasını, daha çok çalma fırsatı varken, çalmadığını söyleyerek yaptı

Mecburiyetten çalmış
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Beyarmudu’nda misafir olarak kaldığı H.N.’nin evinden bir adet dizüstü bilgisayar, bilgisayara ait çanta, cep telefonunu, para cüzdanı ve içerisindeki kredi kartını çalan Ömer Kahraman, daha çok çalma fırsatı varken çalmadığını, çaldıklarını da mecburiyetten çaldığını söyledi.

Hırsızlık suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede söz alan Kahraman, konu suçları mecburiyetten işlediğini ifade ederek, daha çok çalma fırsatı varken yapmadığını dile getirdi.

Polisin hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamlaması nedeniyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi, Ömer Kahraman’ı yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

banner134
Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Ülger, hırsızlık suçundan tutukladığı Ömer Kahraman’ı dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Umut İnan’ın huzuruna çıkardı.

Tanık polis, zanlının 4 Ekim 2018 tarihinde saat 02.00’de, H.N.’nin evinde misafir olarak bulunduğu esnada, bir adet dizüstü bilgisayar, bilgisayara ait çantayı, cep telefonunu, para cüzdanı ve içerisindeki kredi kartını sirkat ettiğini söyledi.

Sirkat edilen tüm emareleri tespit ettiğini kaydeden tanık polis, meseleyle ilgili itiraf niteliğinde gönüllü ifade veren zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını söyledi.

Tanık polis, zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı ve mahkemeden ülkede turist olup, serbest kalması halinde kaçma ihtimali olan zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlıyı, kaçma ihtimalini göz önünde tutarak, davaları sonuçlanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak, 1 ayı geçmeyen bir süreliğine, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75