banner6

Meclis Danışma Kurulu toplantısı sona erdi

banner37

Meclis Danışma Kurulu toplantısı sona erdi
banner99

Cumhuriyet Meclisi Danışma Kurulu, UBP Grubu’nun başvurusu üzerine, “erken genel seçim tarihinin belirlenmesi” ve “Seçim ve Halkoylaması Yasası’nda değişiklik” konularını görüşmek üzere toplandı.

banner134

Toplantının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, toplantıda gerek erken seçim tarihi gerek ise Seçim ve Halk Oylaması yasasında yapılabilecek değişiklikler üzerinde parti başkan ve temsilcilerinin görüşlerini aktardıklarını belirtti.

Sennaroğlu, bu çerçevede seçim tarihi üzerinde uzlaşıya varılması durumunda, bu tarihe kadar bütçenin hazırlanıp sunulması ve Meclis’ten geçmesi, komitelerden oy birliği ile geçen yasaların Genel Kurul gündemine gelmesi gibi konuların takvimlendirilmesi hususunda görüşler ortaya konulduğunu kaydetti.

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun yeni kabineyi Cumhurbaşkanına sunacağı için toplantıdan erken ayrıldığını ifade eden Meclis Başkanı Sennaroğlu, bütün parti Başkanlarının katılımıyla konunun tekrar detaylıca ele alınmasını uygun gördüklerini belirtti.

Bazı siyasi partilerin de, aktarılan konuları kendi gruplarında değerlendireceklerini kaydeden Sennaroğlu “Bizler de mümkün olan en kısa sürede Danışma Kurulu’nu yeniden toplantıya çağırmayı arzu ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 13:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104