Meclis davası 24 Eylül'e ertelendi

banner37

Lefkoşa’da 22 Ocak’ta Afrika Gazetesi önünde yaşanan linç girişiminin ardından Meclis binasının çatısına çıkarak bayrak açan Ahmet Türkmen ve Ümit Taş’ın aleyhindeki dava yeni adli yıla kaldı

banner87
Meclis davası 24 Eylül'e ertelendi
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 22 Ocak’ta Afrika Gazetesi önünde yaşanan linç girişiminin ardından Meclis binasının çatısına çıkarak bayrak açan iki eylemciyle ilgili görülen dava yeni adli yıla kaldı.

“Kasti hasara uğratmak”, “Sulh ve sükunu bozmak”, “Mülke tecavüz” genel rahatsızlık verme suçlamasıyla, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Avukat Enver Öztürk ve sanıklar Ahmet Türkmen ile Ümit Taş hazır bulundu.

Mahkemeye geç katıldılar

banner134
İtham için dünkü güne tayinli olan davanın dünkü celsesinde sanıklar Ahmet Türkmen ve Ümit Taş, çağırılmalarına rağmen mahkeme huzurunda hazır olmadıkları için Yargıç Cenkay İnan, davayı itham için 15 Ağustos tarihine tehir etti ve her iki sanığın da derdest edilerek (tutuklanarak) mahkemeye getirilmelerine karar verdi.

Davanın ertelendiğini öğrenen her iki sanık, mahkeme salonuna girerek mahkemeye geldiklerini, ancak avukatlarını bekledikleri için geç kaldıklarını belirterek davanın görülmesini talep etti.

Oturuma kısa bir süre ara veren Yargıç Cenkay İnan, sanıkların ve avukatının mahkemede hazır bulunmasının ardından yeniden oturumu açtı.

Ahmet Türkmen ve Ümit Taş’ın savunmasını üstlenen avukatı Enver Öztürk, sabah trafikte yaşadığı küçük bir kaza nedeniyle geç kaldığını belirterek mahkemeden özür diledi. Avukat Öztürk, davanın 24 Eylül tarihine tehir edilmesini de talep etti.

Yargıç İnan, avukatın bu talebini yerinde buldu ve davayı 24 Eylül tarihine erteledi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75