banner6

Meclis Genel Kurul salonu da engelsiz olacak

banner37

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul salonu, günümüz şartlarına uygun daha modern bir altyapı oluşması amacıyla ile tadil ediliyor.

Meclis Genel Kurul salonu da engelsiz olacak
banner150 banner151 banner143

Geçtiğimiz yıl “Meclis Engel Değildir” projesini hayata geçiren ve bu kapsamda engelli vatandaşların Meclis’e ulaşımını sağlayan Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı, bu yılki proje kapsamında Genel Kurul Salonu’nu engelli  milletvekillerine göre düzenliyor. Genel Kurul Salonu’daki  yeni düzenleme; engelli bir milletvekilinin seçilmesi veya seçildikten sonra engelli olması durumunda görevini yapabilmesine olanak sağlayacak.

Kayıt ve canlı yayınlarda büyük sorun teşkil eden mikrofon sistemi de yeniden düzenleniyor. Mevcut yapıda, yerinden konuşma yapan milletvekillerinin, masalarda mikrofon sistemi olmadığı için gerek canlı yayınlarda gerekse kayıt esnasında seslerin duyulmasında büyük sorun yaşanıyordu. Proje kapsamında her masaya mikrofon konulacak ve böylelikle ses düzeninin daha kaliteli olması sağlanacak.

Genel Kurul Salonu’nun  ısı izolasyonu da yeniden düzenlenecek ve böylelikle ısınma  ve soğutma kayıplar da önlenerek tasarruf sağlanacak.

“Meclis Engel Değildir “projesinin ikinci ayağını oluşturan ve 2017 yılında projesi tamamlanarak aynı yıl bütçesi onaylanan proje; bu yıl Merkezi  İhale Komisyonu tarafından ihaleye çıkılarak uygulamaya kondu.

Proje,  Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından yürütülüyor.İhalesi tamamlanan tadilat projesinin 28 Eylül’e kadar bitmesi bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 11:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110