banner6

Meclis heyeti PAB toplantısı için gittiği Bahreyn’de temaslarına devam ediyor

banner37

Parlamentolar Arası Birlik Toplantısı (PAB) çerçevesinde Bahreyn’de temaslarda bulunan Cumhuriyet Meclisi heyeti, PAB’ın düzenlediği organizasyon ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Meclis’ine mensup milletvekilleri ile toplantıda bir araya geldi.

Meclis heyeti PAB toplantısı için gittiği Bahreyn’de temaslarına devam ediyor
banner90
banner99

Toplantı, 146’ın PAB etkinliğinin yapıldığı Başkent Manama’daki Sühail Merkezinde gerçekleşti.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu Başkanlığındaki heyette Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Asım Akansoy, Demokrat Parti Genel Sekreteri Serhat Akpınar ve Yeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Talip Atalay yer aldı.

Toplantıda KKTC’nin Bahreyn Temsilcisi Umut Koldaş da hazır bulundu.

Güney Kıbrıs Meclis’inden ise Milletvekilleri Alexandra Attalides, Christiana Erotokritou ve Marinos Mousiouttas toplantıya katıldı.

PAB adına Kıbrıs Kolaylaştırıcılar Grubu tarafından organize edilen toplantı, Belçika Milletvekili Samuel Cogolati, İtalya Milletvekili Lia Quartapelle ve İsviçre Milletvekili Laurent Wehrli’nin  moderatörlüğünde gerçekleşti.

Adanın Kuzeyi ve Güneyindeki Milletvekillerinin görüşlerini aktardığı toplantıda Kıbrıs konusunda fikir alışverişinde bulunulduğu, iklim değişikliği ve doğal afetler konusunda işbirliği ve birlikte hareket edilmesi ve bu görüşmeleri Kıbrıs’ta da sürdürme konusunda ortak görüşler ortaya konulduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104