Meclis Hukuk, Siyasi İşler, Dış İlişkiler Komitesi Ankara’da temaslarda bulunuyor

banner37

Meclis Hukuk, Siyasi İşler, Dış İlişkiler Komitesi Ankara’da temaslarda bulunuyor
banner8

Meclisten verilen bilgiye göre, Komite Başkanı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Yasemi Öztürk, UBP Milletvekilleri İzlem Gürçağ Altuğra, Oğuzhan Hasipoğlu, Halkın Partisi (HP) Milletvekili Ayşegül Baybars ile Meclis Genel Sekreteri Seral Fırat’ın bulunduğu heyet, bu sabah Ankara’ya giderek, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dışişleri Komisyonu ile görüştü.

ÖZTÜRK: “BİRBİRİMİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK”

Komite Başkanı Yasemi Öztürk görüşmede yaptığı konuşmada, Türkiye ile KKTC’nin dostluğunun önemine değinerek “Bizim birbirimizden başka dostumuz yoktur” dedi.

banner134
Çeşitli farklı fikirler ve düşünceler olsa da dışarıya karşı birlik halinde tek ses verilmesi gerektiğini kaydeden Öztürk, KKTC’nin kurulduğu günden beri anavatanının hep yanında olduğunu dile getirdi.

Öztürk, ilişkilerin geliştirilmesi temennisinde bulunarak bu tip toplantı ve ziyaretlerin artması gerektiğini kaydetti.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç da, KKTC heyetini TBMM’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KKTC Komitesinin Covid-19 tedbirleri sonrası Dışişleri Komisyonunun ilk misafiri olduğunu ifade eden Kılıç, KKTC’de yapmış oldukları toplantıların da çok verimli geçtiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75