banner6

Meclis ilk kez 'trafik güvenliği' konusunda olağanüstü toplanacak!

banner37

Cumhuriyet Meclisi, tarihinde ilk kez Kıbrıs Sorunu dışında bir gündemle olağanüstü toplanma kararı aldı.

Meclis ilk kez 'trafik güvenliği' konusunda olağanüstü toplanacak!
banner151 banner143

Ülkemizde son yıllarda artış gösteren kazalarla ilgili olarak Cumhuriyet Meclisi harekete geçiyor. Cumhuriyet Meclisi İç Tüzüğü’nün 60. Maddesi uyarınca 10 milletvekilinin imzasıyla Cumhuriyet Meclisi 4 Mayıs Perşembe günü olağanüstü toplanma kararı aldı.

Toplumcu Demokrasi Partisi Girne milletvekili Zeki Çeler konuyla ilgili KIBRIS’a yaptığı açıklamada, mecliste sorumluluk alarak, kamuoyu oluşturularak, trafik konusunun yürütmeden çok yasamanın da, denetleyici olan vekilin de kontrolü altında yapılması gerektiğinin bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, Meclis’teki tüm siyasi parti başkanlarının ve bağımsızların da toplantıyla ilgili metni imzaladıklarını kaydetti.

Çeler, herkesin elini taşın altına koyup sorumluluk almasının zamanının geldiğine de işaret ederek, kamuoyuna konuyu yakından takip etmesi çağrısında bulundu.

Çeler şunları kaydetti:

“Belki bir günlük konuşmayla her şey düzelmeyebilir, fakat hepimizin elini taşın altına koyup sorumluluk almasının zamanı geldi ve geçti bile... O gün tek konu trafik güvenliği olacak. Trafikte hayat kaybetmenin, kalıcı sakatlık ve yaralanmaların artık "Vizyon Sıfır" vizyonu ile yer bulması elzemdir... Sorumluluk hepinizin... İmza koyan tüm parti ve vekillerin bundan sonra gereği için çaba sarf edeceklerine inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 15:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104