banner6

Mecliste 2 veya 3 partinin olması istikrarı veya dengeyi sağlayacaktır

banner37

Mecliste 2 veya 3 partinin olması istikrarı veya dengeyi sağlayacaktır
banner90
banner99

Ulusal birlik partisi genel başkanı ve Başbakan Faiz Sucuoğlu Kıbrıs TV ekranlarında seçim özel 2022 programına telefonla bağlanarak seçim ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sucuoğlu, “Sanki yükseliş olacak öyle görünüyor, ön bilgiler o yöndedir, daha tam sonuçlanmadan net bilgi vermek doğru değildir. 26’yı bekliyoruz 25,24 bandında ilerliyoruz, Henüz belli bölgelerden oylar gelmemiş onlarında gelmesiyle Beklentimiz yüksek yöndedir.

Sonuçta halkın verdiği karar bizim için tartışılmadan kabul edeceğimiz karardır. Neticelendikten sonrada sonuç onun alternatif hükümet olanaklardı değerlendireceğiz tabi ki parti meclisimizde en doğrusu ne ise onu yapacağız.

CTP öyle görülüyor ki oyları kendi çatısı altında topluyor, yani iki güçlü parti hep öyleydi 2018 de denge bozulmuştu ama şuan oturuyor küçümsenmeyecek bir rakamla CTP, diğer tüm partiler 6 bandında öyle görülüyor, dolayısıyla ben zaten daha önce programınızda söylediğim gibi, 5 veya 6 değil de, 2 veya 3 partinin mecliste olması istikrarı veya dengeyi sağlayacaktır.

Bundan sonra ki seçimde de inşallah dengeye oturur. Halkın kararı olacaktır, karar ne ise tartışılmadan her parti bunu kabullenir ve kendi parti organlarıyla da değerlendirir ona göre de bir yol haritası çıkar. “ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104