banner6

'Mecliste mangal partisi yapacağım'

banner37

Seçimlerin en renkli simalarından biri olarak görülen bağımsız milletvekili adayı Çetin Sadeli, ‘asgari ücretle geçinme uzmanı’ olduğunu belirtti ve kazanması halinde yapacağı ilk icraatı açıkladı.

'Mecliste mangal partisi yapacağım'
banner150 banner150 banner151 banner152

Tünay MERTEKCİ

Halk onu önce, sosyal medyada seri olarak yayımlanan özel bir programda ‘Mızır Seçmen’ karakteriyle tanıdı. ‘Mızır Seçmen o kadar çok sevildi ki; karaktere hayat veren Çetin Sadeli bu kez kendisi aday olarak seçmenin karşısına çıkmaya karar verdi ve 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak Erken Genel Seçimlere, Lefkoşa’dan bağımsız milletvekili adayı olarak katılmaya karar verdi.

Turunçlu’da doğup, Göçmenköy’de büyüyen Çetin Sadeli bir özel sektör çalışanı. Birçok farklı şirkette yıllarca şoförlük yapan Sadeli, “asgari ücretle çalışa çalışa, asgari ücretle geçinme uzmanı oldum” diye kendini tanıtıyor.

Sadeli, bu alandaki uzmanlığının verdiği özgüvenle bu ülkede çok şeyi değiştireceğine inanıyor ve seçilirse, vatandaşa mecliste mangal partisi yapma vaadinde bulunuyor.

“Tek başına değil, hep beraber yiyeceğiz”

Adaylığının mevcut düzene karşı mizahi bir protesto olduğunu belirten Çetin Sadeli, sloganını da “Tek başına değil, hep beraber yiyeceğiz” olarak belirlediğini ifade etti.

Sadeli, “Bugüne kadar başımızdakiler halkla adil bir paylaşım yapmadı. Biz, toplumsal refahı daha adil paylaştırmayı planlıyoruz. Biz diyorum çünkü benim gibi birçok insan bu şekilde düşünüyor. Bize destek veren birçok seçmen de, bizim en azından dürüstçe konuştuğumuzu söylüyorlar. Bizim içimiz dışımız bir. Görev verilirse her şeyi vatandaşla birlikte paylaşacağız” diye konuştu.

“Toplumun hiçbir partiye güveni yok”

Toplumun hiçbir partiye güveni olmadığını söyleyen Sadeli, “Toplumun hiçbir partiye güveni yoktur. Partiler tamamen kendi içlerindeki kavgalara odaklanmış durumdadır. Bu kavgalar o kadar büyüktür ki hiçbir zaman bitmez ve her zaman halk mağdur olur. Biz bu mağduriyeti halkımıza yaşatmamak için ve aynı zamanda partilerden soğuyan birçok seçmenin sandığa gidip kendi iradesini yansıtabilmesi için bağımsız aday olduk” sözleriyle, niçin aday olduğuna açıklık getirdi.

“Seçildikten sonra da birlikte…”

Sadeli, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Mecliste mangal partisi yapmayı düşünüyorum. Vatandaşa bir faydası dokunsun bari seçilmemizin. Vekiller, her zaman sadece seçilmeden önce yemeğe çıkarıyor milleti. Ben seçildikten sonra da birlikte yeme taraftarıyım.

Hiçbir vatandaşımız, inanmadığı, sevmediği, kendini temsil etmeyen bir partiye gidip mühür vurmak zorunda değildir. Karma oy kullansınlar. İyi insanları meclise soksunlar.

‘Karma karışıktır’ diyenler var. Bu halk, bu kadar ekonomik zorlukla yaşayabiliyorsa, karma oy vermeyi de başaracaktır, kimsenin şüphesi olmasın.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 12:41
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88