banner6

Medoş laleleri görsel şölen sunacak

banner37

Medoş laleleri görsel şölen sunacak
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT
 

   Avtepe Medoş Lalesi Festivali’nin 16’ncısı bu Pazar Avtepe köy meydanında yapılacak.

   Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek Avtepe Medoş Lalesi Festivali, Avtepe Muhtarlığı ve Avtepe Lale Komitesi tarafından organize ediliyor. Buram buram Kıbrıs kokacak festivalde köy ekmeği, kafes, pilavuna, çörek, Kıbrıs tatlıları gibi yiyeceklerin yanında sele ve sepet gibi ürünlerde satışa sunulacak, halk dansları gösterileri, konserler ve çocukları eğlendirecek bir çok etkinlik olacak.

   Laleleri ziyaret eden vatandaşlar da kan kırmızısı renkleriyle Medoş lalelerinin sunduğu görsel şölenin keyfini çıkaracak.

   Avtepe Köy Muhtarı Rezvan İnlen, bu yıl Avtepe Medoş Lalesi Festivali’nin 16’ncısını düzenleyeceklerini belirterek “Avtepe Medoş Lalesi Festivali’ni bu yıl 20 Mart pazar günü düzenliyoruz. Festivalde folklor ekiplerinin gösterileri, Ziyamet Özel Eğitim Okulu’nun küçük bir gösterisi, Altınkum Cimnastik gösterisi, Gurup Brast ile Murat Dağ ve gurubunun konserleri, olacak.

   Bu yıl ayrıca, Ziyamet kavşağından Avtape köy girişindeki lale heykeline kadar olacak şekilde Birinci Lale Koşusu’nu da gerçekleştireceğiz.

   Festivalimizde stantlarımız kurulacak, stantlarımızda köy ekmeği, kafes, pilavuna, çörekler, Kıbrıs tatlılar vs, sele sepetler satışa sunulacak. Ayrıca Avtepe Muhtarlığı önünde festival günü iki minibüs laleleri görmek isteyenleri lalelerin bulunduğu alana taşıyacak. Bunun amacı da hem ova yolunda fazla trafik olmamasını sağlamak hem de ekili arazilerin yani ekinlerin zarar görülmemesini sağlamak” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110