'Medusa' tatbikatı bugün tamamlanıyor

banner37

Yunanistan, Mısır ve Rum kesimi arasında gerçekleştirilmekte olan “Medusa” tatbikatının bugün tamamlanacağı ve Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in tatbikatın son aşamasını izlemek için Girit’e gittiği haber verildi.

'Medusa' tatbikatı bugün tamamlanıyor
banner90
banner8

Tatbikat çerçevesinde Yunan ve Mısır savaş uçakları arasında hava tatbikatları gerçekleştirildiğini yazan Fileleftheros gazetesi, tatbikatın 7’nci kez gerçekleştirilmekte olduğunu kaydetti.

Tatbikat çerçevesinde, Yunanistan, Mısır ve Rum kesimi tarafından Ankara’ya mesajlar gönderilmekte olduğunu öne süren gazete, tatbikat konusunda “HellasJournal’da” yer alan habere de yer verdi.

Gazete, Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un daveti üzerine, Yunan ve Mısırlı meslektaşlarıyla birlikte Girit açıklarındaki deniz bölgesinde gerçekleştirilecek olan tatbikatın son aşamasını izlemek için, dün Girit’e gittiğini de yazdı.

banner134
Rum Savunma Bakanına, Girit’te, Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Kurmaylık Müdürünün eşlik etmekte olduğunu yazan gazete, tatbikata Rum kesimi, Yunanistan ve Mısır’dan hava ve deniz araçlarının katılmakta olduğunu kaydetti.

Gazete, Rum kesiminin tatbikata “A. İoannidis” açık deniz gemisi, sualtı tahrip timi ve görevli subaylarla katıldığını da ifade etti.

Tatbikatın ardından Yunanistan ile Güney Kıbrıs arasında 4’üncü Hükümetler Arası Savunma Konseyi toplantısının gerçekleştirileceğini belirten gazete, konseyde ortak faaliyetler ve ortak ilgi konularının ele alınıp, koordine edileceğini ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75