'Mehmet tekmelerken, Meryem de birkaç kez bıçağı Memduh'a soktu'

banner37

Alsancak’ta Memduh Ulugün’ün öldürülmesiyle ilgili Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen cinayet davasının ilk tahkikat duruşmasında savcılık dün dört görgü tanığını daha dinletti

'Mehmet tekmelerken, Meryem de  birkaç kez bıçağı Memduh'a soktu'
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Alsancak’ta evinin yanındaki boş arazide bıçak darbeleriyle öldürülen Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin yargılanma süreci dün de devam etti.

Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen cinayetle ilgili tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, ilk tahkikat duruşması (P.I.) maksadıyla dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından yargılanacak olan sanıkların ilk tahkikat (P.I.) duruşmasında dün dört tanık dinletildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, cinayet tanığı olan dört kişiyi mahkemede dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren tanıklar, cinayet günü gördüklerini anlattı.

“Meryem Doğu maktulun kalbine bıçağı sapladı”

Tanık K.D., olay günü bir arkadaşıyla birlikte market alışverişine gitmek için aracıyla maktulün evinin önünden geçtiğini ve o esnada arkadaşı olan M.S.’nin Ulugün’ün evinin önünde tartışma olduğunu ve hemen durmasını söylediğini, bunun üzerine de aracını hemen durduğunu belirtti.

K.D., daha sonra arkadaşı M.S. ile araçtan inip, olayın yaşandığı yere gittiklerini ve o esnada zanlı Mehmet Doğu’nun bıçağı ile üzerlerine yürüyüp “Bu bir namus meselesidir, karışmayın” dediğini söyleyerek, zanlı Mehmet Doğu’nun daha sonra bıçağı karsına verdiğini, Meryem Doğu’nun da bıçağı maktulun kalbine sapladığını ve “Oh be namusumu temizledim” dediğini kaydetti.

banner9
Tanık olarak dinlenen M.S. de, tanık K.D.’nin mahkemede aktardıklarını yineledi.

“Mehmet tekmelerken, Meryem bıçağı soktu”

Tanık S.K., cinayet sanıklarının karşı komşuları olduğunu ve cinayetin işlendiği sabah evinde temizlik yaptığı sırada Mehmet Doğu’nun kapısını ağlamaklı bir halde çalarak “Abla sana bir şey söyleyeceğim. Bir bilsen başımıza ne geldi?” dediğini belirterek, sanığın kendisine “Memduh abi benim hanımımı devamlı olarak taciz ediyor” dediğini ifade etti.

S.K., bunun üzerine “Ben ne yapabilirim? Aranızda çözün” dediğini belirterek, zanlı Mehmet Doğu’nun daha sonra “Eşinden ayrılsın ve Meryem’i alıp namusunu temizlesin, ya da Türkiye’ye götürüp bir yere atsın” dediğini söyledi.

S.K., cinayetin işlendiği sırada ise evinin balkonlarını temizlediğini ve dışarıdan “İmdat” diye bir ses duyduğunu belirterek, “Memduh sırt üstü yatıyordu ve ayakları ile tekmeliyordu. Mehmet ise Memduh’u omuzlarından tutuyordu ve Meryem de birkaç kez bıçağı Memduh’a sokuyordu dediğini kaydetti.

Daha sonra ise zanlı Meryem Doğu’nun “Oh be namusumu temizledim” şeklinde konuşup bıçağı yola attığını söyledi.

“Meryem Doğu yerde yatan adamı bıçaklıyordu”

Tanık S.U., cinayetin işlendiği gün kaynanasıyla birlikte bir ses duyduklarını ve beraber sese doğru gittiklerini belirterek, toprak olan bahçede zanlı Mehmet Doğu’nun maktulu yere düşürüp omuzlarından bastırdığını ve maktulun “Anneciğim yardım et” şeklinde bağırdığını söyledi.

S.U., daha sonra zanlı Mehmet Doğu’nun zanlı Meryem Doğu’ya yerde yer açtığını ve Meryem Doğu’nun yerde yatan adamı bıçakladığını gördüğünü kaydetti.

2 Ağustos tarihine ertelendi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ilk tahkikat (P.I.) duruşmasının devamı için davayı 2 Ağustos tarihine erteleyerek, sanıkların tutukluluklarının devam etmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner107

banner88

banner96