banner6

Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli oturma eylemi başlattı

banner37

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik İmar Planı’nın onaylanması için Temmuz ayından bu yana Birleşik Kurul’un çağrılmasını beklediklerini ancak herhangi bir gelişmenin olmadığını vurguladı

Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli oturma eylemi başlattı
banner8

Ahmet UÇAR

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik İmar Planı’nın yürürlüğe girebilmesi için Birleşik Kurul’un çağrılmaması nedeniyle, Turizm ve Çevre Bakanlığı’na çadır kurarak oturma eylemi başlattı.

Sarıçizmeli, hükümetten Birleşik Kurul’u çağırmaları için temmuz ayından bu yana haber beklediklerini ancak herhangi bir geri dönüş almadıklarını dile getirerek, talepleri yerine getirilene kadar eyleme devam edeceklerini vurguladı.

banner134

“Yasaların çalıştırılacağına olan inancımızı yitirdik”

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik İmar Planı sürecinde Mehmetçik Belediyesi’nin ve Şehir Planlama Dairesi’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda bu imar planının sonuna gelindiğini ve bir taslağın oluşturulduğunu belirterek, söz konusu İmar Planı’nın Birleşik Kurul’un onayından geçerek yasallaşması gerektiğini, bunun da hükümetin görevi olduğunu kaydetti.

Temmuz ayının başından bu yana hükümetten cevap gelmesini ve Birleşik Kurul’un çağrılmasını beklediklerini dile getiren Sarıçizmeli, ancak hükümetin herhangi bir çağrı yapmadığını ve yapmamakta ısrarcı görüldüğünü ifade etti.

Sarıçizmeli, bu konuda bir adım atılması için defalarca çağrıda bulunduklarına işaret ederek, ancak konunun sürekli ertelendiğini, ekim ayına gelinmesine rağmen hâlâ bir çağrı yapılmadığını söyledi.

Yasaların çalıştırılması gerekliliğinin bulunduğunu ancak yasaların çalıştırılacağına olan inançlarını yitirdiklerine dikkat çeken Sarıçizmeli, Şehir Planlama Dairesi, Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı olduğu için bakanı motive etmek adına bakanlıkta bu şekilde oturma eylemi gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Sarıçizmeli, taleplerinin bir an önce Birleşik Kurulu’nun çağrılması olduğunu anlatarak, çağrılana kadar burada eyleme devam edeceklerini açıkladı.

Bakanla sabah saatlerinde görüştüklerini belirten Sarıçizmeli, bakanın isteğine inançları olduğunu ancak hükümet içerisindeki bazı sıkıntılardan dolayı geri durduğunu kaydetti.

Sarıçizmeli, bölgelerinin planlı bir şekilde büyüyüp gelişmesini istediklerini dile getirerek, Bafra bölgesinin turizm konusunda ikinci sırada olduğunu bunun için düzenli yapılaşmanın önem arz ettiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104