Melbourne'de Türk Pazar Festivali'nde Akın rüzgarı

banner37

Melbourne'de Türk Pazar Festivali'nde Akın rüzgarı
banner90
banner99

Türk Pazar Festivali bu yıl 13'üncü kez düzenleniyor. Melbourne'un en ikonik binalarından Queen Victoria Market'ta düzenlenen ve şehrin Türk toplumunu bir araya getiren bu etkinliğin arkasında Cemal Akdeniz'in liderliğini yaptığı Moreland Türk Derneği var. Cemal Bey, 7-8 Mart'ta düzenlenecek ve Türk mutfağını, Türk müzik ve sanatını tanıtmak için büyük fırsat olduğunu dile getirdi. 

Türk Pazar Festivali'ne verdiği konser ile renk katan KKTC'nin sahnelerinin vazgeçilmezi Akın, şarkılarıyla festivalde büyük ilgi gördü. 

banner134
Türk Pazar Festivali'nde Avustralyalıların Türk kültürüne ait değerleri yakında görme imkanı bulduğunu vurgulayan Akdeniz, "Bu festival gerçekten de kültür değerlerimizi tanıtan ve kültürümüz her yönüyle anlatan bir festival olarak oturdu diyebilirim.

Avustralya'daki yaşayan her toplumdan insanları burada görmek güzel, yemek kültürümüz, halk oyunlarımız mehterimiz ekibimiz, el sanatlarımız ve bunun yanında diğer bütün çeşitli gösterilerimizle, şerbetçimizle, oyunlarımızla bu kültürü tanıtmış oluyoruz bu da bize büyük bir mutluluk veriyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75