banner6

Memur-Sen: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hüzünle kutluyoruz

banner37

Memur-Sen, depremden dolayı bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü büyük bir hüzünle kutlayacaklarını belirtti.

Memur-Sen: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hüzünle kutluyoruz
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Genel Başkanı Akın Manga, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sendika genel merkezinde toplanacaklarını ve Adıyaman’daki depremde İsias Otel’de hayatını kaybeden öğrenci, öğretmen ve velilerin, Gazimağusa, Yeniboğaziçi, Vadili ve Dörtyol’daki kabirlerini ziyaret edip çiçek bırakacaklarını ve dua okunacağını bildirdi.

Manga, mesajında şunları dile getirdi:

“6 Şubat 2023 tarihinde Anavatanımız Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli yaşadığı depremde, 46 bin insanımız can vermiş, onbinlerce yaralanan olmuştur. KKTC vatandaşı ‘Şampiyon Meleklerimizin’, veli ve öğretmenlerimizin de Adıyaman İsias Otel enkazında can vermesi, tüm KKTC halkını, tarifi imkansız acılara garketmiştir. Tüm hayatını kaybedenlere, Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Türk Ulusuna başsağlığı dileriz.

Bu gerekçe ile 8 Mart Kadınlar Günü'nü büyük bir hüzünle kutluyoruz. Memur-Sen olarak 8 Martta saat 09.00’da Sendika genel merkezimizde toplanacağız. İsias Otelde hayatını kaybeden öğrenci, Öğretmen ve velilerimizin, Gazimağusa, Yeniboğaziçi, Vadili ve Dörtyol’daki Kabirleri ziyaret edilip, çiçek bırakılacak ve dua okunacaktır.

Katılacak üyelerimizin, sendika genel merkezini arayarak kayıt yaptırmalarını bekliyoruz. Otobüsler saat 09.30'da sendika genel merkezinden hareket edecektir.

Anamız, bacımız, baş tacımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü buruk olsa da kutluyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104