banner6

Memurun tuhaf kararı geçişlerde karmaşaya neden oldu

banner37

Kermiya (Metehan) geçiş noktasında Kıbrıs Rum Motorlu Taşıtlar Dairesi’nden bir memurun kararıyla geçilen uygulama nedeniyle “kargaşa ve sinir” yaşandığı haber verildi.

Memurun tuhaf kararı geçişlerde karmaşaya neden oldu
banner151 banner143

Politis “Barikatta Kısa Ömürlü Talimat” başlıklı haberinde, adı belirtilmeyen memurun, “bundan böyle Avrupa vatandaşları (Kıbrıslılar hariç)  barikattan Kıbrıs Türk plakalı arabalarla geçiş yapamayacak, sadece yaya geçiş yapabilecekler. Kıbrıslı Türkler bundan böyle barikattan yalnız kendilerine ait arabalarla geçiş yapabilecek” talimatının önceki gün uygulamaya konulduğunu yazdı.

Bu talimatın uygulamaya konulmasıyla Kıbrıs Rum barikatında kargaşa ve sinir yaşandığına işaret eden gazete, muhabirinin,  Kıbrıs Rum Polis Basın Bürosu’na ve Motorlu Taşıtlar Dairesi’ne uygulamayı sorması üzerine, “barikattaki sorun hakkında bilgimiz yok, bugüne kadar uygulanan politikada herhangi bir değişiklik yok” cevabı aldığını yazdı.

Habere göre Motorlu Taşıtlar Dairesi memurunun “bu tuhaf kararı” sosyal medyada gündem oluşturdu ve çok sayıda AB vatandaşı, büyükelçiliklerine şikayette bulundu. Şikayetçilerden biri Ay Demet Rum kontrol noktasından Metehan sınır kapısına geri dönüp Güney’e Ledra Palace’tan giriş yapmak zorunda kaldığını anlattı.

Gazete “Öğrendiğimize göre yeni uygulamanın ömrü çok uzun olmadı. Mevcut kurallarda Avrupalı vatandaşların barikatlardan geçişlerinde herhangi bir kısıtlama olmadığı süratle netleştirildi” ifadesine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 11:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104